Практично у всіх галузях роботи за комп’ютером потрібно використовувати зображення – вебмастерство, дизайн, створення презентацій та інше. І, звичайно ж, всі знають і часто зустрічають формат зображення Jpeg. Однак, іноді на практиці можна побачити і картинки з схожим форматом jpg. Чим відрізняється Jpg Jpeg? Начебто різниця лише в одній букві, але є відмінності на практиці? Про це ви дізнаєтесь в даній статті.

Чим відрізняється Jpg Jpeg

Не буду тягнути гуму, і відразу до справи – відмінність між Jpg Jpeg полягає тільки в букві «e». На практиці при роботі з файлами цих форматів ніяких відмінностей немає. Це абсолютно однакові формати зображень.

Але чому з одного формату виникла два розширення файлів? Все дуже просто. В старих операційних системах не можна було дати розширення файлу значення, яке містить більше ніж три символи. У зв’язку з цим, розширення Jpeg скоротили до Jpg. У нових же версіях операційних систем, розширення може містити і чотири, і п’ять символів, і навіть більше. Тому було вирішено повернути картинок букву «e» і на практиці стали застосовувати варіант Jpeg. Однак традиція записувати формат трехбуквенном варіанті досі залишилася, тому і сьогодні в нових операційних системах все ще можна зустріти написання Jpg.

Як змінити Jpg Jpeg на і навпаки

Ми з’ясували, чим відрізняється Jpg Jpeg. Тепер давайте подивимося, як змінити один на інший формат. На відміну від інших випадків, тут немає необхідності використовувати які-небудь спеціальні конвертери форматів.

Так як ми встановили, що відмінність Jpeg Jpg лише додаткової букви «e», то очевидно, що для зміни одного формату на інший досить тільки дописати в розширення файлу літеру «e», або видалити її.

Зазвичай в Windows за замовчуванням відображення розширення файлів приховано. Включити його можна у властивостях папки, у вкладці «Вид».

Також для перегляду і редагування розширення файлу можна використовувати популярний файловий менеджер Total Commander».

При зміні розширення файлу будьте уважні. Прибирати і додавати можна тільки букву «е», яка знаходиться після букви «p». Якщо ви помилитеся, то ви затруднитесь потім відкрити своє зображення.