Сайт — це дуже загальне поняття, яке включає в себе і одностраничник, і блог, інтернет-магазин. Але створюються всі ці проекти за різними правилами і з використанням різних інструментів. Найбільша помилка початківця веб-майстра — неправильний вибір засобів розробки. Але її можна легко уникнути, якщо знати хоча б кілька сервісів, призначених для вирішення різних завдань.

uKit — створити сайт для малого і середнього бізнесу

У бізнесу можуть виникати різні потреби в інтернеті. Сама банальна — запуск власного сайту, на якому буде інформація про сферу діяльності, контактні дані та новини компанії. Але цього мало. Щоб проект розвивався, необхідно пропонувати клієнтам нові можливості: наприклад, блог з цікавими статтями, інтернет-магазин, онлайн-запис на прийом. Завдання відрізняються, але у них може бути одне рішення — uKit, конструктор сайтів для бізнесу. Він пропонує:

 • Близько 400 шаблонів розбитих по сферам діяльності, які можна налаштувати в простому візуальному редакторі.
 • Гнучкі налаштування адаптивності, що дозволяють приховувати окремі блоки в мобільній версії сайту.
 • Інтеграції зі сторонніми сервісами і стандартні віджети для організації блогу або інтернет-магазину.

Створення сайту компанії на uKit займає кілька годин. Не потрібен ніякий спеціальний досвід або навички програмування: ви просто вибираєте підходящий шаблон, наповнюєте сторінки потрібними елементами інтерфейсу, перетягуючи їх з стандартної бібліотеки, налаштовуєте SEO-параметри і публікуєте проект в загальному доступі.

Одна з стратегій успішного розвитку справи — делегування повноважень. uKit дозволяє надавати іншим користувачам обмежені права керування сайтом, щоб вони могли вносити зміни і здійснювати адміністрування. При цьому доступ до важливих функцій залишається у власника.

Лендінгем

Головна особливість лендингов — постійне вдосконалення. Одностраничник повинен призводити покупців, інакше в його існуванні немає ніякого сенсу. Тому адміністраторам доводиться постійно експериментувати і змінювати тексти, зображення, кнопки, форми та інші елементи, намагаючись знайти оптимальні поєднання.

При виборі інструмента для створення лендинга необхідно враховувати його заточенность під одностраничники, яка передбачає наявність необхідних елементів інтерфейсу і вбудованих засобів тестування. Під це визначення ідеально потрапляє uLanding. Розробники позиціонують його як знаряддя для перевірки маркетингових гіпотез, для роботи з яким не потрібні навички програмування і веб-дизайну. uLanding пропонує:

 • Зручний візуальний редактор, в якому лендінгем збираються з блоків в режимі Drag-and-Drop.
 • Адаптивні шаблони, гідно виглядають на різних екранах.
 • Вбудовані інструменти аналітики і тестування ефективності лендингов.

Щоб створити готовий лендінгем, в uLanding доведеться витратити всього 2-3 години. При цьому якість сторінки — екстра-класу.

Дмитро Луценко, https://uguide.ru

Готові одностраничники на uLanding збираються в проекти, після чого починається найцікавіше — дослідження реакції користувачів на різні варіанти представлення контенту. Після завершення тестів система формує звіти, які дозволяють зрозуміти, який лендінгем приніс більше лідов. Такий підхід дозволяє істотно заощадити на послугах розробників і дизайнерів і прискорює процес запуску кампаній по просуванню продукту в інтернеті — одностраничники створюються і тестуються силами людей, які відповідають за рекламу і маркетинг.

Форум, блог, інтернет-магазин або будь-який інший тип

Інтернет — це не тільки лендінгем і сайти компаній, але ще й величезна кількість інших проектів: пізнавальних, інформаційних, комерційних та благодійних. Для їх створення теж є спеціальні інструменти, і один з кращих — конструктор uCoz. Він пропонує:

 • Модульну систему, що дозволяє веб-майстру самотужки визначати функціональність движка.
 • Доступ до коду і uCoz API, який забезпечує глибоку кастомізацію сайтів і редагування додатків або створення власних рішень.
 • Стабільну роботу хостингу, що дає можливість створювати на конструкторі великі проекти з високою відвідуваністю.

Головна фішка uCoz — модулі. Повний список з’являється при створенні сайту і відразу демонструє універсальність движка. Форум, блог, інтернет-магазину, галерея, новини — це лише мала частина функціональності, яку веб-майстер може додати, просто поставивши галочку. Кожен модуль являє собою потужний додаток з великою кількістю налаштувань.

uCoz — потужний конструктор, тому для повного оволодіння їм необхідно вміти працювати з кодом. Необов’язково володіти навичками програмування з самого початку: перший час можна обходитися візуальними інструментами редагування і готовими рішеннями. Але якщо ви хочете зробити великий проект і розвивати його своїми силами, то доведеться як мінімум вивчити HTML і CSS. Втім, ці знання ніколи не будуть зайвими.

uCoz по-праву можна вважати найбільш професійним сервісом рунета. Такого широкого набору можливостей немає ні у одного конструктора.

Сергій гаврилов, https://site-builders.ru

Що має бути на сайті

Конструктори дозволяють створювати гарні сайти, але завжди можна зробити ще краще, використовуючи сторонні сервіси. З їх допомогою ви розширите функціональність проекту і дасте відвідувачам додаткові корисні можливості. Що можна додати:

 • Інструменти аналітики для контролю відвідуваності, залученості користувачів та інших важливих показників роботи сайту.
 • Набір кнопок соцмереж, щоб відвідувачі ставили оцінки і робили репости сторінок в свої профілі.
 • Модуль онлайн-консультанта для зручного спілкування з менеджером.
 • Додаток для збору бази передплатників розсилки.
 • Онлайн-калькулятор для розрахунку вартості товарів і послуг.

Деякі програми підходять практично для всіх сайтів, інші будуть виглядати доречно тільки на проектах конкретного типу. До числа універсальних інструментів покращення сайту відноситься, наприклад, набір кнопок соцмереж. Він дозволяє залучати більше трафіку завдяки репостам в профілі користувачів. Така особиста рекомендація від одного може стати гарною рекламою.

Створити набір можна безкоштовно на сервісі uSocial. Це конструктор, який пропонує зібрати у візуальному редакторі панель з кнопками «Поділитися» або Like. При натисканні на них користувач репостит посилання в свій профіль в соцмережі і/або виставляє оцінку сторінці сайту. Сервіс дозволяє також організувати внутрішню систему оцінювання контенту за допомогою кнопки uLike.

uSocial — самодостатнє рішення для роботи з соціальними мережами. Крім стандартної функції репоста він пропонує додати на контент соціальний замок, який знімається після підписки користувача на групи і сторінки сайту в соцмережах, а також спливаюче вікно з посиланнями на ці самі профілі. Сервіс також дозволяє вручну налаштовувати мета-дані при репосте і виправляти помилки: некоректне відображення картинки або неправильне опис.

Але не всі такі універсальні. Є і більш спеціалізовані, але не менш корисні рішення. Наприклад, якщо ви продаєте товари чи послуги, то дуже хорошим рішенням буде розміщення на сторінках сайту онлайн-калькулятора від uCalc. Його можна зібрати безкоштовно у візуальному редакторі, використовуючи шаблони готові блоки. Калькулятор може відразу показувати користувачам підсумкову вартість або виконувати роль збирача даних для розсилки.

Висновок

Завдяки розвитку конструкторів створити сайт може будь-який користувач. Найбільшою проблемою є не відсутність необхідних навичок, а вибір конкретного інструмента для реалізації ідеї. Щоб від процесу створення першого сайту залишилися позитивні враження, а результат не розчарував, потрібно правильно оцінювати специфіку засобів розробки.

Якщо потрібно протестувати кілька лендингов перед запуском рекламної кампанії, то оптимальним рішенням буде uLanding з вбудованою системою аналітики. Всі потреби бізнесу в інтернеті можна закрити за допомогою конструктора uKit, який підходить для створення одностраничника, портфоліо, сайту компанії і невеликого інтернет-магазину. Для всього іншого є uCoz — універсальний двигун зі спеціальними модулями.

Для покращення сайту теж можна використовувати сторонні сервіси: наприклад, uSocial допоможе створити набір кнопок для репостов в соцмережі, а uCalc — зібрати онлайн-калькулятор, на якому відвідувачі будуть самостійно розраховувати вартість товару/послуги. Таких програм дуже багато — треба лише вирішити, які з них будуть корисними для вашого проекту.