У цій статті я розповім про те, як роздати WI-FI з телефону або планшета, якій працює на системі Android. Завдяки цій інструкції, до вашого пристрою зможуть підключатися інші пристрої і отримувати від нього інтернет.

Розробники подбали про цю можливість і тому на переважній більшості пристроїв є така вбудована можливість. Навіть не потрібно встановлювати додаткових додатків, все і так чудово і стабільно працює.


Це вам теж буде цікаво:

  • Безкоштовний віртуальний роутер Virtual Router Plus
  • Як налаштувати мобільний хот спот у Windows 10

Як роздати WI-FI з телефону або планшета

Щоб роздати WI-FI зі свого девайса, перейдіть в «Налаштування», потім пункт «Ще» в секції «Безпородні мережі».

Потім натисніть на «Режим модему».

На наступній сторінці натисніть на «Точка доступу «WI-FI».

Тепер ви потрапили на сторінку налаштувань точки доступу. Натисніть на пункт «Налаштувати точку доступу WI-FI».

Перед тим, як роздати WI-FI з телефону або планшета, потрібно задати параметри підключення і зробити його безпечним:

  • Задайте ім’я мережі, за яким ви будете ідентифікувати WI-FI на іншому пристрої.
  • Придумайте пароль.
  • Виберіть, скільки користувачів може підключати до настроюваної точці доступу. Краще обмежити цей параметр для безпеки.
  • Натисніть «Зберегти», коли все буде готово.


Пам’ятайте, що інтернет буде лунати від передачі даних, тобто за рахунок вашої сім-карти, а в багатьох операторів цей інтернет тарифікується. Тому точку доступу, яку потрібно захистити.

Крім того, коли пристрій буде працювати в режимі точки доступу, витрата батареї збільшиться.

Тепер залишається остання дія – увімкніть створену точку доступу, щоб почати роздавати інтернет з Android.

На сторінці налаштування точки доступу ви можете бачити, скільки пристроїв до вас підключено і при необхідності блокувати їх. Також там можна вимикати точку доступу, коли вона не потрібна.

Навіщо робити на Android точку доступу WI-FI

Раз вже ви потрапили на цю інструкцію, то ви, звичайно ж, задалися питанням про те, як роздати WI-FI з телефону, з якоїсь своєї причини. І насправді цю функцію Android можна дуже корисно використовувати.

Уявіть, що ви працюєте, і у вас вдома відключили інтернет, роутер перестав роздавати WI-FI в ваш комп’ютер, а робота термінова. В цьому випадку можна перетворити телефон в роутер і отримувати інтернет з нього.

Аналогічно можна поступити, якщо відключили електрику. Якщо ви працюєте на ноутбуці, і залишилося трохи заряду, то ви можете використовувати телефон в якості роутера, щоб отримати на нього інтернет.

Або, припустимо, ви їдете в подорож з друзями. WI-FI в дорозі немає, і не у всіх мобільний інтернет працює на вигідному тариф. Якщо ж вам дозволяє ваш тарифний план, то ви можете роздати зі свого пристрою інтернет для всіх.

Також є й інші ситуації, де цю функцію можна практично застосувати.