Якщо у вашому комп’ютері гострий недолік USB портів або вам незручно постійно тягнутися під стіл до системного блоку для того, щоб підключити той або інший пристрій, то вам необхідно купити USB хаб.

У цій статті я розповім про те, що таке USB хаб, як його правильно вибрати і познайомлю з пропозиціями вигідних цін.

Зміст

 • 1 Що таке USB хаб
 • 2 Як купити USB хаб
  • 2.1 Харчування
  • 2.2 Інтерфейс
  • 2.3 Кількість портів

Що таке USB хаб

USB хаб виконує роль подовжувача і розгалужувачі. Це пристрій має наступні переваги:

 • Якщо комп’ютер має дуже маленьку кількість портів USB, то завдяки хабу їх можна легко збільшити. Як правило, цим недоліком страждають ноутбуки. Але і на стаціонарних комп’ютерах теж можна спостерігати, так як останнім часом клавіатури, миші та інші пристрої в основному підключаються по USB.
 • Якщо у комп’ютера порти розташовані таким чином, що підключити поруч дві габаритні флешки неможливо. Зазвичай цей недолік теж є ноутбуків.
 • Якщо системний блок комп’ютера стоїть під столом і вам не хочеться тягнутися до портів, щоб підключити USB пристрою.

Отже, якщо ви хочете позбутися від вищеописаних проблем, то вам потрібно купити USB хаб. Тепер розповім, якими вони бувають і як їх вибирають.

Як купити USB хаб

Дані пристрої розрізняються за трьома ознаками. Тому перш ніж купити USB хаб і зробити правильний вибір, вам потрібно вивчити їх.

Харчування

По харчуванню хаби діляться на активні і пасивні. Пасивні не мають власного харчування і не здатні підтримувати одночасну роботу великої кількості потужних пристроїв (згодиться тільки для флешок або телефонів, наприклад). Активні мають власний блок живлення і придатні для одночасного підключення будь-яких пристроїв (принтерів, сканерів тощо).

Інтерфейс

На сьогодні актуальними інтерфейсами USB є 2.0 і 3.0. Перші застарілі повільні, однак, вони все ще використовуються; другі сучасні і швидкі. Для того, щоб купити USB хаб c правильним інтерфейсом, вам потрібно дізнатися яким володіє ваш комп’ютер. Про це я розповідав у цій статті.

Я рекомендую вибрати USB 3.0, так як він підійде до вашого комп’ютера, навіть якщо у вас 2.0 і жодних втрат якостей не буде.

Кількість портів

Тут все просто. Вибирайте, виходячи з власних потреб. Оцініть, скільки пристроїв ви хочете підключити до вашого комп’ютера і купіть потрібний USB хаб.

Рекомендую вибирати побільше портів, а то хіба мало потреби у вас виникнуть у майбутньому.