Вибір процесора – заняття складне, так як ці пристрої відрізняються за численними параметрами, і не дотримання однієї з них може спричинити непрацездатність або недостатньо високу продуктивність. Завдяки моїй статті ви зможете самі визначити, який процесор купити, і як його правильно вибрати.

Тут ви дізнаєтеся, за якими основними ознаками слід відрізняти процесори, і ці знання допоможуть вам вибрати необхідний екземпляр для вашого комп’ютера.


Це вам теж буде цікаво:

 • Як часто міняти термопасту, і як це робити
 • Як встановити процесор на комп’ютер

  Зміст

  • 1 Тактова частота
  • 2 Частота шини
  • 3 Кеш процесора
  • 4 Тип сокету

  Тактова частота

  Якщо ви вирішуєте, який процесор купити, то почніть з тактовою частоти. Цей параметр вимірюється в гігагерцах, і визначає те, скільки операцій зможе обробити процесор за секунду. Так, процесор з частотою 3,0 Ггц може зробити більше 3 мільйонів операцій у секунду.


  Тактова частота процесора – це одна з властивостей, яка визначає швидкість роботи комп’ютера. Чим більше цей параметр, тим краще, відповідно і ціна зростає.

  Кількість ядер

  В сучасних умовах тактова частота досягла максимуму і більше вже нікуди. Тому для поліпшення продуктивності створюються багатоядерні процесори. Сьогодні використовуються процесори з 2-8 ядрами.


  Більшість сучасних програм і операційних систем використовують 1-2 ядра, а 4-х ядерні процесори потрібні тільки для самих нових ігор. У повсякденній роботі комп’ютер 4 ядра практично не відрізняється по продуктивності від 2-х. Тому, коли будете вирішувати, який процесор купити, подумайте, чи варто переплачувати, якщо ви не граєте.

  Частота шини

  Частота шини показує, наскільки швидко дані передаються від процесора і у нього. Вимірюється в гігагерцах, але не слід плутати цей параметр з тактовою частотою. Чим більше частота шини, тим краще.

  Кеш процесора

  Кеш – це невеликий продуктивний блок пам’яті, який розташований безпосередньо в процесорі. Він значно підвищує швидкість роботи пристрою.

  Визначаючи, який процесор купити, зверніть увагу на його кеш. Буває 3 рівня:

  • Кеш першого рівня, обсяг якого не більше 128 Кб.
  • Кеш другого рівня, обсяг якого знаходиться в межах від 128 кб до 12 288 кб. Сьогодні ці процесори поширені.
  • Кеш третього рівня значно більше другого, і не використовується в домашніх комп’ютерах.

  Тип сокету

  Сокет – це роз’єм, завдяки якому процесор підключається до материнської плати. Сьогодні популярними є сокети LGA 775, LGA 771, LGA 1366, AM2 +, AM3 і 478.


  Визначаючи те, який процесор купити, зверніть увагу на те, що підтримує ваша материнська плата. Якщо придбати процесор не з тим сокетом, який потрібен, то його ніяк не вийде підключити.

  На цьому все. Розуміння значення цих параметрів дадуть вам уявлення про те, який процесор купити. Звичайно ж, у процесорів є безліч інших параметрів, але вони менш значні, і рідко враховуються.