В даний момент на території сша випускається не більше 12% напівпровідникових компонентів, що реалізуються в усьому світі, і американські компанії справедливо стурбовані необхідністю розвитку національного виробництва, оскільки пандемія довела вразливість логістичних схем з міжнародною кооперацією. Зацікавленість у якнайшвидшому виділенні субсидій у відкритому листі владі сша підтвердили 50 компаній, включаючи іноземні.

Джерело зображення: tsmc

Як пояснює bloomberg, представники різних галузей звернулися до конгресу сша із закликом не затягувати з прийняттям закону, що передбачає виділення $52 млрд субсидій на розвиток виробництва чіпів на території країни. Окрема програма фінансування передбачає стимулювання дослідницької діяльності за даним профілем. При вдалому збігу обставин влада сша може прийняти пакет законодавчих заходів до кінця поточного місяця, але представники 50 компаній закликали парламентаріїв не зволікати з прийняттям рішень.

Багато з учасників ринку повинні визначитися з місцем організації нових виробництв вже зараз, щоб через кілька років почати випуск компонентів. Дефіцит напівпровідникових комплектуючих паралізував цього року роботу світового автопрому, тому представники галузі зацікавлені в експансії випуску чіпів не менше, ніж їхні партнери з сегменту напівпровідників.

Відкритий лист, як зазначається, підписали керівники багатьох великих корпорацій, включаючи alphabet (google), general motors, apple, intel, ford motor, а також tsmc і toyota motor, оскільки останні хоч і представляють іноземний капітал, в організації виробництва на території сша зацікавлені безпосереднім чином. Tsmc довгий час стверджувала, що рішення про будівництво підприємства в штаті арізона було прийнято з розрахунком на адекватну фінансову підтримку з боку місцевої влади. За словами представників асоціації sia, будівництво сучасного підприємства в сша може обходитися на 30-40% більше, ніж в азії. Вважається, що така різниця не в останню чергу обумовлена величиною субсидій, які надаються владою на тайвані, в південній кореї та китаї.