Стало відомо, що суд в мічигані засудив росіянина олександра гричишкіна, який звинувачується в кібершахрайстві, до п’яти років в’язниці. За даними мін’юсту сша, гричишкін керував хакерським угрупованням, яке надавало клієнтам «куленепробивний хостинг» для поширення шкідливого програмного забезпечення та проведення атак на організації та громадян сша.

Джерело зображення: daniel bone / pixabay

У повідомленні американських правоохоронців сказано, що клієнти гричишкіна використовували хостинг для проведення різного роду шкідливих кампаній в період з 2009 по 2015 роки. Для отримання доступу до пристроїв організацій і приватних осіб використовувалося шкідливе пз, таке як zeus, spyeye, citadel і blackhole exploit kit. Сумарний збиток від дій зловмисників оцінюється мільйонами доларів.

Згідно з наявними даними, гричишкін рекламував свої послуги на декількох форумах по боротьбі з кіберзлочинністю, а також встановлював ціни на послуги, вів переговори з потенційними клієнтами і наймав нових співробітників. Слідство також зазначає, що росіянин допомагав своїм клієнтам уникнути відповідальності.

Гричишкіна заарештували в лютому минулого року. За даними мін’юсту сша, він разом з ще одні росіянином андрієм скворцовим, а також громадянами литви та естонії організував хакерське угруповання. У травні цього року всі четверо обвинувачених визнали свою провину. Відносно скворцова остаточний вердикт ще не був винесений, але відомо, що йому загрожує до 20 років в’язниці.