На 25-й щорічній конференції credit suisse велика увага приділялася питанням розвитку бізнесу в сегменті центрів обробки даних. Генеральний директор компанії intel патрік гелсінгер (patrick gelsinger) вважає, що з точки зору розподілу часток на цьому ринку ситуація в найближчі роки буде стабільною. Конкуруючі компанії поперемінно будуть представляти все більш продуктивні продукти в боротьбі за лідерство і в кінцевому підсумку цю гонку, звичайно, виграє intel.

“intel inside”, jiahuih, cc by-sa 2.0

З виходом sapphire rapids в першому кварталі наступного року intel планує ліквідувати відставання від конкурентів і вийти вперед. За інформацією гелсінгера, серверні процесори intel xeon нового покоління за одними показниками будуть близькі до конкуруючих рішень amd, а за іншими — в кілька разів краще. “…продуктивність штучного інтелекту sapphire rapids становить 50% від самого продуктивного спеціалізованого процесора nvidia … Це вражає, це на сотні відсотків краще, ніж альтернатива amd на даний момент». Однак intel чекає сильної відповіді від amd в наступному році.

Говорячи про прискорювачі обчислень ponte vecchio, гелсінгер нагадує про збереження високого темпу в освоєнні нових технологій, все йде за графіком або навіть з випередженням. До кінця десятиліття у компанії повинен бути перший чіп на трильйон транзисторів і для досягнення цієї мети компанія готова перевершити закон мура.