Докладно про процесі форматування написано безліч праць. З наукової точки зору про цьому процесі можна почитати, наприклад, у Вікіпедії. Ми не будемо заглиблюватися в теорію, скажемо лише, що в двох словах форматування диска можна описати як процес очищення диску шляхом видалення всіх наявних файлів. При цьому очищається сама структура диску, тобто відформатована флешка або диск стають немов новими. Навіщо взагалі потрібно форматувати флешку (або диск, форматуються вони однаковим чином)? Відповідь дуже проста: з плином часу із-за постійних записів і вилучень файлів в роботі диска або флешки з’являються помилки, баги. З-за цього флешка може зависати, повільно працювати, на ній можуть з’явитися «запресовані файли», а може бути і просто віруси. Тобто час від часу треба фундаментально очищати саму структуру файлової системи флешки, після чого пристрій буде працювати стабільно, як нове. Форматувати флешку можна різними способами. У цій статті ми розповімо про двох із них: форматування стандартними засобами Windows і низькорівневе форматування за допомогою спеціальної програми HDD Low Level Format Tool.

Отже, до справи. Зрозуміло, перед форматуванням необхідно перевірити, чи не містить флешка потрібну Вам інформацію. В процесі форматування дані на флешці будуть видалені!

Форматування флешки стандартними засобами Windows

Відкрийте Мій комп’ютер, клацніть по потрібній флешці правою кнопкою миші (рис.1).

Виберіть пункт «Форматувати» (рис.2).

Зверніть увагу, на сьогоднішній день при форматування флешки краще всього використовувати файлову систему NTFS.

Переконайтеся, що вибрано саме система NTFS, а потім натисніть кнопку Почати, після чого почнеться процес форматування флешки.

Однак, іноді виникає ситуація, коли звичайного форматування недостатньо. Наприклад, при спробі почати форматування з’являється повідомлення про помилку. Для такого випадку існують спеціальні програми, які за своїм арсеналу додаткових можливостей значно перевершують вбудований інструмент форматування Windows. Ми розповімо в цій статті про одну з таких програм – HDD Low Level Format Tool.

Відмінною особливістю HDD Low Level Format Tool є те, що програма проводить низькорівневе (більш ретельне) форматування обраної флешки, а потім вже можна провести звичайне форматування, вибравши файлову систему NTFS. Таким чином, флешка пройде два етапи форматування: спочатку низькорівневе, а потім звичайне. В цьому випадку можна з упевненістю стверджувати, що всі наявні на флешці віруси, баги або проблемні файли будуть остаточно видалені.

Низькорівневе форматування флешки стандартними за допомогою програми HDD Low Level Format Tool.

Безкоштовно скачати HDD Low Level Format Tool можна з офіційного сайту програми по цьому посиланню.

Ми вибираємо 1-ий варіант з установкою програми Download Windows Installer (рис.3).

Установка програми HDD Low Level Format Tool відбувається дуже просто. Просто дотримуйтесь інструкцій майстра установки. Відразу ж після установки перед Вами з’явиться ліцензійна угода (рис.4).

Нагадуємо, як написано на офіційному сайті програми, HDD Low Level Format Tool безкоштовна для особистого використання (Free for personal/home use (speed is capped at 180 GB per hour which is 50 MB/s).

Прочитайте та прийміть умови ліцензійної угоди (Agree). Проте, як зазначено на сайті розробників, безкоштовна версія працює з деякими обмеження по швидкості форматування. Ви можете прибрати ці обмеження, заплативши $3.30, рис.5.

Для тестування програми ми будемо використовувати безкоштовну версію (Continue for free). На наступному малюнку Ви побачите підключені жорсткі диски і флешки (рис.6).

Вибираємо флешку, яку потрібно відформатувати, та натискаємо Continue. Після чого перед Вами з’явиться основне вікно програми HDD Low Level Format Tool.(рис.7).

В меню зверху потрібно вибрати пункт Low Level Format (рис.8).

Для запуску процесу форматування натисніть FORMAT THIS DEVICE.

Вам ще раз нагадують, що всі дані після форматування будуть знищені.

Увага! Перевірте ще раз, немає на обраній флешці потрібної Вам інформації. Відновити інформацію на флешці після нізькорівневої форматування в домашніх умовах неможливо (рис.9).

Після натискання Yes почнеться процес форматування флешки. Не виймайте її з комп’ютера до повного завершення процесу. Коли форматування буде завершено, з’явиться відповідне вікно (рис.10).

Знову відкрийте Мій комп’ютер. При кліці на флешці з’явиться віконце з попередженням (мал.11).

Коли проведено низькорівневе форматування, необхідно створити файлову систему (див. рис.2).

Натисніть Так, щоб запустити звичайний процес форматування Windows.

Перед початком Вам, як зазвичай, буде виведено повідомлення, що форматування знищить всю наявну інформацію на флешці. Але це вже не має значення, тому що вся інформація вже була знищена в процесі нізькорівневої форматування. Після завершення процесу форматування у Вас буде абсолютно чиста флешка з файловою системою NTFS.

У цій статті ми розглянули можливість нізькорівневої форматування флешки за допомогою програми HDD Low Level Format Tool.

Удачі!

Джерело: http://fastping.com.ua/