Ветеран студії bungie і діючий творчий керівник команди 343 industries джозеф стейтен назвав свою найулюбленішу гру у франшизі halo . Нею виявилася halo 3: odst , що представляє з себе самостійне сюжетне відгалуження від основної лінійки шутерів. Прем’єра проекту відбулася в 2009 році на консолі xbox 360 .

Про свої ігрові переваги розробник повідав в рамках бесіди з ресурсом ign.

” моя улюблена частина-halo 3: odst. Не тільки тому, що я допомагав вести її виробництво, а ще з однієї причини, яку легко зрозуміють інші ігрові розробники. Це був проект, який ми створювали з найміцнішим і відпрацьованим технічним фундаментом. Навіть назва про це говорить – halo 3: odst. Ми працювали з движком halo 3, внісши мінімум змін, і повністю фокусувалися на створенні нового контенту.

Через це у нас було достатньо гнучкості щодо реалізації безпосередньо ігрових ідей. Сюжету не потрібно було підлаштовуватися під важку роботу інженерів, не було питань перекроювання інструментів і принципів їх застосування, необхідності додавати якісь великі нововведення. Самі по собі це прекрасні речі, але вони дуже ускладнюють виробництво. Помітно збільшують терміни”, – розповів розробник.

В рамках того ж інтерв’ю стейтен розповів, що спочатку halo 3: odst замислювалася керівництвом bungie як зовсім крихітний проект, на розробку якого планувалося виділити не більше шести місяців. Студія хотіла бачити кампанію halo 3″ навпаки ” і в нічний час доби. Пізніше з цієї чернетки розробка виросла в щось куди більш амбітне, а загальний термін виробництва збільшився до 18 місяців.