Qualcomm прагне серйозно поліпшити свої процесори для пк. Компанія оголосила про плани по створенню arm-процесора наступного покоління « ” призначеного для забезпечення еталонної продуктивності пк на базі windows». Очікується, що новий чіп, запуск якого намічений на 2023 рік, зможе на рівних конкурувати з комп’ютерними чіпами apple m-серії.

Джерело зображень: the verge

Доктор джеймс томпсон (james thompson), технічний директор qualcomm, оголосив про плани з випуску нових чіпів на заході для інвесторів. Компанія пообіцяла надати своїм клієнтам зразки нового продукту приблизно за дев’ять місяців до його запуску в 2023 році. Новий чіп буде розроблений командою nuvia, яку qualcomm раніше цього року придбала за $1,4 мільярда. Nuvia була заснована в 2019 році трьома колишніми співробітниками apple, які раніше працювали над мобільними однокристальними платформами а-серії, які застосовуються в iphone і ipad.

Qualcomm заявила, що нові чіпи зможуть забезпечити високий рівень продуктивності при низькому енергоспоживанні. Крім того, компанія пообіцяла наростити продуктивність графічних рішень adreno з метою запропонувати ігрові можливості рівня настільних пк у своїх продуктах.

Qualcomm і раніше намагалася проникнути на ринок пк з такими чіпами, як snapdragon 7c і 8cx. Однак продуктивність і енергоефективність цих рішень меркне на тлі того, що пропонує apple в своїх комп’ютерних чіпах серії м.