Apple запустила shareplay в ios 15.1 — рівно місяць тому. Я активно користуюся facetime вже давно і вирішив поекспериментувати, як працює ця фішка. Спочатку здавалося, що в ній особливого-то сенсу і немає, урізноманітнити віртуальне спілкування вона навряд чи зможе. Але результат перевершив всі очікування: shareplay виявився не тільки простий у використанні, але і скоротив відстані в тисячі кілометрів між мною і моїми близькими, а перегляд фільмів разом з друзями став вже нормою. Єдине зауваження: для перегляду фільмів і групових дзвінків вам точно знадобиться iphone з великим екраном або ipad. Розповідаю про особливості shareplay і про те, як він змінив facetime в кращу сторону.

Розповідаємо про те, як працює shareplay — основна фішка facetime в ios 15

Shareplay ios 15

Shareplay — це не тільки спільний перегляд фільмів або прослуховування музики, але і повноцінний спосіб ділитися контентом за допомогою відеодзвінка. Наприклад, завдяки shareplay ви можете показати екран iphone . Навіщо це потрібно? все дуже просто: наприклад, таким чином можна допомагати налаштовувати iphone , уникаючи тонни скріншотів, голосових повідомлень та інших способів допомогти користувачеві.

Неактивні користувачі під час групового дзвінка знаходяться в самому низу

Можна продемонструвати екран з листуванням, щоб ввести в курс справи. Загалом, демонстрація екрану в iphone може використовуватися за вашим бажанням. У процесі відтворення відео ви можете чути учасників розмови завдяки інтелектуальному управлінню гучністю: алгоритми роблять так, що навіть під час гучних сцен у відео ви чуєте один одного.

Як включити share play facetime

Дивіться і керуйте відео в facetime за допомогою shareplay

Функція включена за замовчуванням, але вона включається і відключається в налаштуваннях. Нагадаємо, як це робиться.

 • зайдіть в налаштування;
 • виберіть facetime;
 • натисніть shareplay і перевірте, чи включений перемикач;
 • зателефонуйте користувачам по facetime і запустіть програму з підтримкою shareplay. Наприклад, apple tv+;
 • увімкніть відтворення в додатку і підтвердіть, що хочете поділитися контентом;
 • ваші співрозмовники повинні будуть підтвердити запит на спільний перегляд ролика.

Під час відтворення відео в додатку кожен учасник зможе управляти переглядом: ставити відео на паузу або перемотувати. Спілкування по facetime буде продовжуватися. При цьому кожен може перемикатися на повноекранний режим перегляду відео , а facetime залишиться в режимі “картинка в картинці”. Єдиний мінус: ви можете зробити запис екрану c фільмом, але на ній не будуть чутні ваші голоси.

Apple music share play

Аналогічним чином shareplay працює і з прослуховуванням музики. Є певний нюанс-це одна і та ж програма для прослуховування музики у всіх користувачів.

Apple music працює в shareplay і дозволяє іншим керувати відтворенням

 • зателефонуйте по facetime з друзями;
 • запустіть apple music і поділіться з іншими користувачами;
 • вони повинні прийняти запит на прослуховування.

Щоб була можливість управляти відтворенням, повинна бути встановлена програма з активною підпискою. Працює і сімейна підписка, коли в неї додані поточні користувачі. На жаль, у мене немає підписки в apple music , але це не означає, що я не зможу влаштувати невелику вечірку з друзями і включити музику в facetime . Як бути?

Демонстрація екрану в facetime

Якщо у вас є бажання поділитися музикою, яка грає прямо зараз, але підписки в apple music немає, то можете просто включити демонстрацію екрану в facetime , запустивши музичний додаток.

За допомогою демонстрації екрану можна влаштовувати невелику вечірку

 • створіть груповий дзвінок у facetime ;
 • коли всі підключаться, натисніть “загальний екран” в правому куті;
 • запустіть музичне додаток на iphone і включіть музику.

Тепер всі користувачі будуть з вами на одній хвилі – вони будуть бачити не тільки екран із запущеним додатком, але і вас. Функція працює навіть при аудіозвонці. Спільне прослуховування музики в facetime не дозволить іншим користувачам керувати нею, зате можна використовувати будь-який додаток, навіть без підписки. Наприклад, онлайн-радіо або яндекс.музика. Таким же чином можна і дивитися фільми на будь-якій платформі. Крім того, інших користувачів буде добре чутно завдяки інтелектуальній підстроюванні звуку в ios 15.

Facetime ios 15

Сам додаток facetime стало набагато ближче користувачеві, ніж раніше. Наприклад, портретний режим в facetime працює ідеально: розмиття не зачіпає риси обличчя, але непогано прикриває безлад на задньому плані.

Мені сподобалося поточне відображення віконець інших користувачів, але можна повернути сітку

групові відеодзвінки в facetime отримали оновлення в інтерфейсі і працюють чудово: в процесі спілкування віконця з користувачами пересуваються і виділяються в залежності від того, хто в даний момент говорить. Якщо у вас не працює ця функція або, навпаки, вона вам не подобається, то її можна регулювати в налаштуваннях:

 • зайдіть в налаштування;
 • виберіть facetime;
 • увімкніть/вимкніть повзунок біля пункту « поки співрозмовник говорить ».

Якщо такий інтерфейс вас не влаштовує, то прямо під час розмови натисніть на кнопку «сітка», щоб впорядкувати віконця зі співрозмовниками.

У груповому відеодзвінку можна відключати не тільки відео і звук, але і користуватися загальним чатом. Для цього натисніть зліва вгорі на значок imessage.