Материнська плата служить основною сполучною ланкою інших комплектуючих комп’ютера. Вона має безліч портів для підключення периферійних пристроїв, відеокарт, процесорів, систем охолодження та інших елементів.

У цій статті ми розглянемо якими болтами прикручувати материнську плату. Для її фіксації і захисту від пошкоджень і пилу створені комп’ютерні корпуси.

Якими болтами прикручувати материнську плату

Залежно від форм-фактора, плати встановлюються на різне число посадочних місць:

  • mini-itx – 4 посадочних місця;
  • micro-atx, atx – 7-8 посадочних місць
  • xl-atx – 5-9 посадочних місць.

Кількість посадочних місць варіюється і в залежності від комплектуючих плати, розташування радіаторів, транзисторів та інших елементів. На посадочних місцях плати закріплюються гвинтами .

Стандартними гвинтами для фіксації материнської плати вважаються м3 . Їх розміри: 5 мм (l) x 3 мм (діаметр), з діаметром головки 7 мм . Головка має хрестоподібну різьбу для викруток і розширену шапочку для поліпшення фіксуючих властивостей. Гвинт такого формату виглядає наступним чином:

На відміну від сучасних чорних пластикових гвинтів, класичні виготовляються зі сталі і мають підвищену міцність. Їх легше помітити при втраті, через характерного блиску при попаданні джерела світла на шапочку.

Ємністю для установки гвинтів служать шестигранні гвинт-стійки pchsn-6 . Розміри різьби: m3 тато-мама 6-7 мм. Загальний розмір з-за виробничих відхилень вважається в наближених до еталонних значеннях: 11×5 мм / 0,4 дюйма x 0,2 дюйма (довжина*ширина). Стійки виготовляються з латуні, що обумовлює жовтий колір матеріалу. Всі сучасні корпуси поставляються з цими елементами, докуповувати окремо їх не потрібно.

Висновки

Таким чином, в статті розглянуті універсальні гвинти і стійки для кріплення материнських плат до корпусів комп’ютерів і тепер ви знаєте якими болтами прикручувати материнську плату до корпусу. Не рекомендується вкручувати в гвинт-стійки ті гвинти, які мають найменше відхилення від типорозміру посадкового місця. В іншому випадку, висока ймовірність пошкодження текстоліту плати і відрив гвинт-стійки від корпусу.