Qualcomm офіційно представила обчислювальну платформу snapdragon 8cx gen3 для ноутбуків на ос windows. Назва звучить багатообіцяюче, і компанія стверджує, що новий чіп забезпечить “екстремальні мобільні обчислення, які дадуть більше, ніж просто ноутбук”.

Визначальною особливістю snapdragon 8cx gen3 є можливості підключення, при цьому qualcomm пропонує виробникам вибір між модемами snapdragon x55, x62 або x65 5g, а також підтримку wi-fi 6 і wi-fi 6e. Компанія стверджує, що новий набір мікросхем забезпечує на 80% більш високу процесорну продуктивність і на 60% більше високу продуктивність графічного процесора в порівнянні з попередником, що має забезпечити більш плавну роботу при запуску як власних, так і емульованих додатків.

Старший директор qualcomm з управління продуктами мігель нуньєс пояснив, що новий snapdragon 8cx побудований з використанням 5-нм техпроцесу. Чіпсет складається з чотирьох ядер arm cortex-x1 з тактовою частотою 3 ггц і чотирьох ядер cortex-a78 з тактовою частотою 2,4 ггц із загальним об’ємом кеш-пам’яті 14 мегабайт. Мігель нуньєс стверджує, що це дозволяє на 40 відсотків збільшити однопотокову продуктивність і на 85 відсотків збільшити багатопотокову продуктивність в порівнянні з snapdragon 8cx gen2.

Новинка включає більш потужний співпроцесор spectra isp, який, за словами qualcomm, забезпечить кращу продуктивність автофокусу, автоматичний баланс білого, автоекспозицію і захоплення відео до 4k hdr. Поряд з придушенням звукового шуму і луни, має покращитися якість відеоконференцзв’язку на ноутбуках, оснащених новим набором мікросхем, за умови, що виробники не будуть встановлювати дешеві веб-камери.

На додаток до snapdragon 8cx gen3, qualcomm також представила обчислювальну платформу snapdragon 7c + gen3, виготовлену на 6-нм техпроцесі. У порівнянні зі своїм попередником чіпсет забезпечить на 60% більш високу продуктивність цп і до 70% більш високу продуктивність графічного процесора, а також можливість підключення до мереж 5g і wi-fi 6e. Компанія заявляє, що появи перших ноутбуків на нових чіпсетах варто очікувати в першій половині 2022 року.