Єдиний супутник нашої планети регулярно бомбардують астероїди. За даними астрономів, щодня на місяць падає близько 100 000 каменів різних розмірів. В цілому це майже 3 тонни метеоритного матеріалу. Аніматори з youtube-каналу hazegrayart показали, як це виглядає зблизька.

Щоб показати жителям землі, як виглядає бомбардування нашого супутника астероїдами, аніматори створили реалістичне відео. Невеликі мерехтливі вогники миготять по всій поверхні місяця, а при наближенні видно, як камінь врізається в поверхню і розкидає вгору пил, реголіт і осколки.

Вчені стверджують, що не будь у нашої планети супутника, що приймає на себе значну кількість ударів метеоритів, життя на землі могло б не існувати зовсім. Метеоритна проблема відіграє важливу роль у формуванні майбутньої місії artemis, в рамках якої nasa має намір доставити людей на місяць.

При будівництві постійної місячної бази треба буде враховувати регулярне бомбардування планети метеоритними осколками і забезпечити безпеку людей, будівель і обладнання. Вони становлять особливу небезпеку, оскільки у місяця немає атмосфери, в якій можуть згоріти невеликі метеорити. Тому навіть маленькі уламки здатні зробити значні руйнування. Але ж nasa планує встановити там ядерний реактор.