Днями організація tor project отримала лист від роскомнадзора із загрозою заблокувати центральний ресурс, якщо зі сторінок головного сайту tor не буде видалена якась заборонена в росії інформація. Організація tor project пішла на роздування конфлікту і опублікувала на сайті заклик до користувачів піднімати для підтримки роботи мережі приватні мости замість публічних, які можуть бути легко заблокованими. Результат виявився передбачуваний.

Джерело зображення: blog.torproject.org

На сайті проекту з’явилося повідомлення про початок блокування в росії головного сайту tor. За оцінками організації та експертів, в росії на щоденній основі розподіленою мережею з можливістю анонімного серфінгу користується близько 300 тис.користувачів. Тим самим у світовому рейтингу користувачів tor російська аудиторія утримує 15 %. Збої в роботі російського сегмента tor почали спостерігатися в перших числах грудня, і до сьомого числа позначилася основна причина їх появи, про яку більше не потрібно гадати.

В основі технології роботи розподіленої анонімної мережі tor лежать розробки для військових сша. Спочатку вона розроблялася для захисту військових ліній зв’язку, але з часом отримала статус відкритої. Тим не менш, гроші на підтримку проекту пентагон продовжує виділяти досі, хоча організація tor project намагається перейти на забезпечення за рахунок пожертвувань.

Повністю заблокувати роботу цієї мережі в росії навряд чи вийде, але аудиторія проекту може серйозно скоротитися. І якщо хтось думає, що проблему обходу блокувань можна вирішити не тільки tor’ом, то ми вас засмутимо. Роскомнагляд також вивчає питання впровадження централізованого управління vpn-сервісами.