Компанія nvidia представить настільний графічний прискорювач geforce rtx 3050 початкового рівня в наступному місяці, пише videocardz, посилаючись на дані відразу декількох джерел. Всі вони повідомляють, що відеокарта буде представлена 4 січня. На полицях магазинів нова модель з’явиться 27 числа того ж місяця.

Джерело зображення: videocardz

Джерело пише, що компанія довго не могла визначитися з остаточною датою випуску прискорювача початкового класу. З чуток, модель geforce rtx 3050 буде використовувати графічний процесор ga106-150. На даний момент невідомо, скільки ядер cuda знаходиться в його складі. Деякі джерела вказують, що їх буде 3072 штуки. Однак використання в мобільній geforce rtx 3050 ti графічного чіпа ga107 з 2560 ядрами cuda ставить це припущення під серйозний сумнів.

Десктопної версії geforce rtx 3050 також приписують 8 гбайт пам’яті стандарту gddr6. Дана інформація, як вказує videocardz, міститься в документах, що знаходяться під грифом про нерозголошення. Фрагменти цих документів опинилися в мережі.

Передбачається, що geforce rtx 3050 стане прямим конкурентом поки також неанонсованим графічним прискорювачам radeon rx 6500 xt і intel arc a380. Однак, як вказується, дві останні карти оснащені меншим обсягом відеопам’яті, ніж рішення nvidia.