Доступ до платформи отримали всі жителі сша і канади старше 18 років. Для входу не потрібно запрошення або оплата. Досить мати аккаунт на facebook.

Тестування horizon worlds проходило два роки. Ця платформа являє собою першу версію проекту, який згодом повинен стати тією метавселенной, яку придумав генеральний директор meta марк цукерберг.

Після роботи над horizon worlds, вона перетворилася з платформи для розробки ігор, аналогічної minecraft, в платформу для взаємодії з іншими користувачами. Зараз в новому віртуальному просторі можна одночасно спілкуватися з 20 людьми.

Ще до відкриття бета-тестувальники проводили в просторі horizon worlds кінопокази, розважальні шоу і сеанси спільної медитації. Крім того платформа дає можливість створювати складні об’єкти. Наприклад, копію автомобіля мисливців за привидами. В результаті за два роки сформувалася готова інфраструктура, яка може прийняти сторонніх користувачів. Для того, щоб розібратися в тому, як все влаштовано, meta передбачила спеціальних гідів-помічників. Ними будуть живі люди, знайомі з можливостями платформи.

Особливістю платформи стала можливість писати базовий код, який буде задавати правила, за якими об’єкти діють у віртуальному світі. Наприклад, можна створити ланцюжок: натискання на курок пістолета-постріл або потрапляння м’яча в стіну-відскакування. При цьому код діє так само, як шари в графічних програмах. Накладаючи один блок на інший, можна створювати правила для більш складних взаємодій об’єктів.

Створення таких блоків виконується в vr. Поки весь код написаний виключно на основі запитів тестувальників. У найближчому майбутньому планується створення безкоштовної бібліотеки і можливість розробляти окремі сценарії взаємодії на пк.

Розробникам ще належить вирішити безліч питань. Наприклад, тестувальники відзначили проблеми з сексуальними домаганнями на відкритій платформі. Компанія розробляє спеціальні інструменти для блокування користувачів, які поводяться некоректно. Для цього не потрібно буде чекати модераторів. Також поки на платформу закритий доступ для неповнолітніх.