При редагуванні деяких системних файлів Windows 7 (і старше) ви можете зіткнутися з відмовою системи що-небудь міняти і повідомленням про те, що необхідно запросити дозвіл у TrustedInstaller. Це буде відбуватися навіть якщо ви ввійшли до системи під обліковим записом адміністратора. У цій статті я розповім вам про те, як відключити TrustedInstaller, чому комп’ютер перестав вам довіряти і що це взагалі таке.

Що таке TrustedInstaller

Перед тим, як вимкнути TrustedInstaller, необхідно дізнатися, що це таке, щоб розуміти, що ми робимо, тому що справа стосується безпеки вашого комп’ютера.


TrustedInstaller – це служба, вбудована в Windows 7, яка захищає більшість системних файлів/папок від несанкціонованого зміни. TrustedInstaller забороняє їх редагування, стаючи власником даних файлів/папок. Завдяки цьому зменшується ймовірність шкоди від недоброзичливців і вірусів.

Як відключити TrustedInstaller

Якщо при редагуванні якогось файлу/папки з’являється повідомлення, про те, що необхідно запросити дозвіл у TrustedInstaller, то вам слід його вимкнути (тимчасово!). Потім бажано знову його включити, щоб забезпечити належну безпеку.

Так як TrustedInstaller проявляється як власник редагованого файлу/папки, необхідно зробити так, щоб ваш обліковий запис стала власником. Для цього виконайте такі дії:

 • Перейдіть до «Властивості файлу/папки (через правий клік мишки).

  Відкрийте властивості файлу/папки

 • Зайдіть у вкладку «Безпека», натисніть «Додатково». Після цього – вкладка «Власник» і натисніть «Змінити».

  Змініть власника папки/файлу

 • Поставте галочку на «Замінити власника подконтейнеров та об’єктів» (якщо мова йде про папці, виберіть обліковий запис, натисніть «Ок». З’явиться повідомлення, на якому теж потрібно натиснути «Ок».

  Змініть власника папки/файлу

  Змініть власника папки/файлу

 • Поверніться на рівень вище, до редагування властивостей, і у вкладці «Безпека» у списку виберіть «Адміністратори» і натисніть «Змінити».

  Дайте дозволу власнику

 • Відкриється ще одне вікно, в якому також виберіть «Адміністратори», і проставте галочки в графі «Дозволити» на кожному пункті. Натисніть «Ок». Тепер ви можете редагувати цей файл/папку.

  Дайте дозволу власнику


 • Перед тим, як вимкнути TrustedInstaller, пам’ятайте, що редагувати системні файли потрібно уважно і розуміти кожну дію, інакше можна довести Windows до непрацездатного стану (якщо так станеться, скористайтесь відновленням системи).

  Як включити TrustedInstaller


  Після того, як ви проведете необхідні редагування, поверніть володіння в TrustedInstaller, інакше ваша Windows піддається небезпеці.

  Щоб включити TrustedInstaller назад, зробіть такі дії:

 • Зробіть все вище інструкції до пункту 2 включно (зупиніться там, де потрібно було вибрати користувача).
 • Поставте галочку на «Замінити власника подконтейнеров та об’єктів» (якщо мова йде про папці, натисніть «Інші користувачі та групи». В поле «Введіть імена об’єктів» впишіть вираз: NT SERVICE\TrustedInstaller і натисніть «Ок».

  Поверніть права в TrustedInstaller

 • Виберіть TrustedInstaller і натисніть «Ок». З’явиться теж «Ок». Тепер папку/файл знову належить TrustedInstaller і її не можна так само легко редагувати.

  Поверніть права в TrustedInstaller