З цієї статті ви дізнаєтеся, як закріпити комірки в Excel.

Ми не будемо відкривати Америку, кажучи, що робота з таблицями Excel часом буває дуже рутинної і стомлюючої, особливо, коли таблиця велика, «шапки» таблиці не видно і абсолютно незрозуміло, в яку графу потрібно забивати ті чи інші дані. Доводиться повертатися вгору, дивитися назву графи, потім знову опускатися вниз по таблиці до потрібної клітинки і тільки потім вносити інформацію. Набагато простіше буде працювати, якщо «шапка» таблиці буде закріплена. У цьому випадку якою б довгою не була таблиця, Ви завжди будете бачити назву осередків. Це дозволить Вам заощадити час і уникнути помилок при заповненні таблиць Excel. Отже, в цій статті ми розглянемо, як закріпити область в таблиці Excel.

Розглянемо приклад. Припустимо, ми складаємо таблицю відпусток співробітників організації (рис.1).

Рис.1 Пример таблицы
Рис.1 Приклад таблиці

 

По мірі збільшення таблиці її «шапку» (ПІБ, посада місце проживання) вже не буде видно, і це може внести деякі труднощі в процесі заповнення. Щоб цього уникнути, закріпимо «шапку» нашої таблиці. Зробити це досить просто: в меню Office перейдіть на вкладку Вигляд і натисніть на кнопку Закріпити області (рис.2).

Рис.2 Закрепление ячеек
Рис.2 Закріплення осередків

 

Тут нам пропонується вибір: закріпити довільну область, перший рядок або стовпець. Оскільки в нашому випадку «шапка» таблиці займає 1 рядок, ми вибираємо варіант Закріпити верхній рядок. Тепер, якою б довгою не стала таблиця, перший рядок весь час буде видно, що допоможе уникнути помилок при заповненні.

Зняти закріплення виділеної області теж дуже просто. Для цього ще раз натисніть на кнопку Закріпити області і виберіть пункт Зняти закріплення областей (рис.3).

Рис.3 Удаление закрепления области
Рис.3 Видалення закріплення області

 

З першим рядком і стовпцем все зрозуміло. Але виникає питання: як закріпити довільну область? Наприклад, ми хочемо, щоб графи з відпустками адміністрації (5 працівників), весь час були видні. Зробити це теж нескладно. Спочатку потрібно визначити межі закріпленої області (рис.4).

Рис. 4 Закрепление произвольной области
Рис. 4 Закріплення довільної області

 

Тепер потрібно вибрати область для закріплення і визначити останню комірку. У нашому випадку останньої клітинки буде F5, т. к. в останній рядок таблиці 5 і останній стовпець F.

Тепер курсор потрібно змістити по діагоналі на один рядок і один стовпець вниз. І поставити його в цю комірку. В нашому випадку це буде осередок G6. Тепер, як ми вже робили раніше, потрібно на вкладці Вид натиснути на кнопку Закріпити області і вибрати пункт Виділені рядки і стовпці.

Все готово. Тепер при прокручуванні таблиці область клітинку F5 завжди буде видимою. Щоб зняти виділення області, як зазвичай, перейдіть на вкладку Вид, натисніть на кнопку Закріплення осередків і виберіть пункт Зняти закріплення областей.

Якщо у Вас залишилися питання, задайте їх на нашому .

Джерело: http://dlemoduli.org.ua/