Сучасний комп’ютер, при його купівлі або складанні, заздалегідь повинен бути розрахований на певне коло завдань. Як не дивно, але саме розважальні та ігрові комп’ютери потребують найбільших ресурсів та спеціальної збірки.

Тому, якщо необхідний спеціалізований комп’ютер, то рано чи пізно виникає питання, як зібрати комп’ютер самому. Якщо в цьому ще немає хорошого досвіду, то бажано заздалегідь проконсультуватися з фахівцем або скористатися покроковими інструкціями по збірці комп’ютера.

Найголовніше, з чого починається збірка комп’ютера, це вибір точного, заздалегідь відомого порядку дій. Виконувати всі пункти потрібно дуже акуратно, маючи досить багато вільного часу. В іншому випадку, поспіх або неякісне виконання дій можуть звести не всі докладені зусилля і навіть фінансові витрати.

Перш за все, необхідно придбати необхідні комп’ютерні комплектуючі. Основою всього комп’ютера є системний блок. Крім кольору і зовнішнього вигляду, однією з її характерних особливостей є число клітинок для установки різних пристроїв, таких як жорсткі диски, DVD приводи, додаткові вентилятори і багато іншого.

Але найважливішою характеристикою придбаного системного блоку є тип вмонтованого в нього блоку живлення і його силові параметри. Для надійної роботи, бажано, щоб блок живлення був зроблений добре зарекомендувала себе компанією. В майбутньому, це може допомогти в таких ситуаціях як кидки по харчуванню, імпульсні збої в подачі напруги. Подібні ситуації можуть виникати не тільки з-за екстремальних погодних умов, але також із-за перевантаження, викликані одночасним включенням на лінії кондиціонерів, енергоємних перфораторів або електричних опалювальних систем.

Потужність блоку живлення потрібно вибрати так, щоб він надійно забезпечував харчування всіх запланованих до підключення пристроїв. Крім основного споживача потужності процесора, це можуть бути спеціальні звукові та ігрові відео карти.

Запас потужності повинен бути розрахований на те, що при заміні цих карт на більш сучасні, можливо майже подвоєне споживання енергії. Це пов’язано не тільки з їх вихідною потужністю, але і зі стандартами конкретного виробника. Якщо не передбачити цей факт, то раніше справно працюючий комп’ютер, після модернізації просто не завантажиться.

Після того як потрібний системний блок розпакований і відкритий, можна переходити до монтажу пристроїв. Для цього в корпусі зазвичай є пакет з шурупами, гвинтами і пластиковими кріпленнями. Далі, встановлюються всі необхідні дискові пристрої в спеціально виділені під них осередку.

При установці DVD приводу, його треба прикручувати маленькими шурупами так, щоб не перетиснути його корпус. Установка жорсткого диска проводиться з двох сторін великими шурупами. Ці пристрої відразу можна підключати до блоку живлення.

При монтажі материнської плати необхідно підключити, строго по інструкції, всі контакти харчування, дисководів, а також системні сигнали індикації, включення і перезавантаження комп’ютера.

Для першого включення можна використовувати інтегровані в системну плату звукові і відео пристрою. Після успішного запуску комп’ютера, можна буде купувати і встановлювати більш потужні карти.