Зараз слухати музику на телефоні не завжди буває зручно. Прослуховувати аудіо в офлайні не практично з-за того, що пісні займають багато місця. А повністю безкоштовних онлайн сервісів для цього немає.

Якщо ви знаходитесь вдома, в межах зони дії вашого Wi-fi, то ця стаття допоможе вирішити проблеми з музикою. Тут я розповім про те, як транслювати звук з комп’ютера на телефон. Цю ідею, звичайно ж, можна використовувати не тільки для музики, але й інших цілей.

Зміст

  • 1 Суть ідеї
  • 2 Налаштування сервера
  • 3 Налаштування клієнта
  • 4 Додаткові можливості

Суть ідеї

Завдяки цьому вам не потрібно буде зберігати аудіо в пам’яті телефону або оплачувати підписки у платних сервісах. Ви зможете транслювати звук з комп’ютера на телефон. На комп’ютері достатньо місця, щоб зберегти там потрібні пісні.


Завдяки способом, описаному тут можна передавати з комп’ютера на телефон будь-який звук: програвання оффлайн файлу в плеєрі, онлайн пісні або кліпи, фільми, аудіо книги та інше.

Звук буде передаватися по Wi-fi, тому недолік ідеї очевидний — все це буде працювати тільки в зоні дії Wi-fi. Але для багатьох цілей цього достатньо.

Для реалізації знадобиться:

  • Комп’ютер з Windows або Linux, який буде передавачем звуку.
  • Смартфон або планшет з Adnroid, який буде приймачем.
  • Wi-fi мережу, до якої будуть підключені передавач і приймач (якщо обидва пристрої отримують інтернет від одного роутера, то вони в одній Wi-fi мережі).

Налаштування сервера

Для початку потрібно налаштувати передавач звуку, тобто сервер, комп’ютер. Скачайте програму SoundWire Server для своєї операційної системи. Посилання на скачування нижче.

Завантажити SoundWire Server з офіційного сайту

Це посилання на офіційний сайт. Для більшості підійде версія Windows 7/8/10 version (2.5).

Оберіть потрібну версію SoundWire Server. Більшості підійде перший варіант.

Після скачування встановіть програму на комп’ютер і відкрийте її. Ви побачите в полі Status, що поки до сервера нічого не покдлючено.

Інтерфейс SoundWire Server.

Налаштування клієнта

Тепер, щоб транслювати звук з комп’ютера на телефон, встановіть на своєму Android пристрої додаток SoundWireFree (це безкоштовна версія, є ще платна з додатковими функціями). Скачати можна за посиланням нижче (скануйте QR-код).

Запустіть клієнт і натисніть на іконку для підключення до сервера на комп’ютері.

Підключення клієнта SoundWire до сервера.

Після підключення ви побачите, що статус сервера змінився.

Після підключення клієнта до сервера статус зміниться на Connected.

Тепер можна спробувати включити звук на комп’ютері. Його повинно бути чутно через динаміки (або навушники) на пристрої Android.


Якщо після натискання на іконку на підключення клієнта не сталося, то потрібно записати в ньому IP сервера вручну.

Подивіться IP полі Server addres.

Дізнайтеся IP сервера SoundWire.

Запишіть IP клієнта і натисніть на стрілку для підключення.

Запишіть IP сервера клієнт і підключіть.

Додаткові можливості

І сервера, і клієнта є додаткові цікаві функції, навіть у безкоштовній версії.

Натисніть клієнта на три точки вгорі праворуч, і ви побачите еквалайзер і налаштування (пункти Equalizer і Settings). В еквалайзері є можливість вручну налаштувати звучання, а також застосувати готовий пресети під різні жанри музики. У налаштуваннях можна налаштувати автовключення, стиснення аудіо, підсвічування екрану та інше. Все по англійськи.

Налаштування і еквалайзер клієнта.

Інтерфейс сервера дозволяє налаштувати позицію при згортанні програми (згорнути в трей або залишити на панелі завдань) (1), є можливість вибрати звуковий пристрій для трансляції (2),
налаштувати гучність (3), дивитися індикатор аудіо-потоку (4) почати запис трансляції (5).

Додаткові можливості SoundWire.

Незважаючи на відсутність російської мови, інтерфейс досить інтуїтивний і все стає зрозуміло, якщо добре розібратися. А також, навіть з налаштуваннями за замовчуванням все відмінно працює.