Користувачі техніки apple звикли до того, що їх техніка працює з блискавичною швидкістю. Плавне перемикання між додатками і робочими столами, швидкий перехід із сплячого режиму в бойову готовність і взагалі: їм все ні по чому. Однак деякі проблеми тут все ж зустрічаються. З виходом macos monterey багато зіткнулися з повідомленням про брак оперативної пам’яті і були повалені в шок. Сьогодні пропоную розібрати всі причини подібної поведінки комп’ютера і обговорити способи очищення оперативки.

З даною проблемою нестачі програмної пам’яті частіше стикаються користувачі macbook air.

Звичайно, який би у вас не був mac, від нього завжди чекаєш дуже високій швидкості роботи. Причому зовсім неважливо, переглядаєте ви сторінки в safari або вмонтовуєте ролик в final cut. На превеликий жаль, ресурс mac теж обмежений, і іноді він не справляється з великою кількістю одночасно працюючих додатків. Нещодавно я зіткнувся з тим, що у мого macbook ні з того, ні з сього різко включилися кулери і з’явилося повідомлення «системі не вистачає програмної пам’яті» . Сьогодні пропоную детально розібрати чому так відбувається,

Не вистачає програмної пам’яті на mac

Не вистачає оперативної пам’яті на mac.

оперативна пам’ять (озп, ram, оперативка) – це частина системи комп’ютерної пам’яті, яка необхідна для коректної роботи різних додатків. З її допомогою процесор і відеокарта можуть отримати швидкий доступ до всіх необхідних даних.

Для початку давайте розберемося в чому ж власне проблема. Суть в тому, що macos зберігає дані, використовувані для активних процесів на комп’ютері в оперативній пам’яті. Тут нічого дивного, будь-яка техніка так робить. Однак якщо оперативка закінчується , mac починає використовувати для цих завдань постійну пам’ять. Саме тому важливо залишати як мінімум 10% вільного простору на диску. Якщо цього немає, система викидає вам відповідне повідомлення.

Чому гальмує macos

Причин, по яких не вистачає оперативної пам’яті на маке може бути досить багато. Виходячи з того, як користувачі працюють з комп’ютером, можна виділити наступні:

 • недостатньо вільного місця на диску.
 • одночасно відкрито дуже багато додатків
 • відкрито багато вкладок в браузері.
 • запущені якісь важкі програми (final cut, logic pro і ін.)

Звичайно, рішення виглядає очевидним: необхідно просто закрити деякі програми, які жеруть дуже багато пам’яті, проте не все так просто. Коли я зіткнувся з нестачею оперативної пам’яті на mac , у мене було запущено лише один додаток-пошта.

Підписуйтесь на нас в яндекс.дзен, там ви знайдете багато корисної та цікавої інформації зі світу мобільних технологій.

Як подивитися вільну пам’ять на макбуці

Почнемо з банального — чищення вільного простору на mac . Очистити вільну пам’ять на макбуці досить просто. Для цього в apple навіть придумали окремий інструмент, за допомогою якого ви зможете швидко почистити свій mac:

 • кількома на значок яблука в верхньому лівому кутку.
 • переходимо в розділ про це mac.
 • далі заходимо в підрозділ сховище, управляти.
 • ознайомлюємося з рекомендаціями і кількістю витрачається пам’яті.

Тут ви зможете ознайомитися з порадами щодо управління сховищем на mac.

Як почистити оперативку на mac

Перше, що варто спробувати — дізнатися, які додатки витрачають оперативну пам’ять на mac і закрити їх. Зробити це можна прямо всередині повідомлення “системі не вистачає програмної пам’яті” або через спеціальну утиліту моніторинг системи наступним чином:

 • вбиваємо моніторинг системи в spotlight або знаходимо додаток через launchpad.
 • запускаємо програму.
 • переходимо у вкладку пам’ять у верхньому кутку.
 • дивимося список додатків і кількість пам’яті, яке потрібно для їх роботи.
 • закриваємо ресурсомісткі додатки.

Тут будуть вказуватися всі додатки і кількість витрачається пам’яті.

В принципі, думаю, що більшість користувачів і без моніторингу системи розуміють, що таке важкі додатки на mac , але у випадку з рідною поштою в житті б не подумав, що вона може їсти так багато оперативки.

Можна зробити ще простіше — перезавантажити mac . За допомогою цієї нехитрої процедури вийде очистити кеш macos і примусово забрати віртуальну пам’ять, яку комп’ютер брав в борг.

Проблеми macos monterey

Виявилося, що подібні проблеми виникають в основному у користувачів нової macos monterey, про це ми писали в окремому пості. Однак на відміну від майкла саймона мій mac не зависав. Він просто продовжував працювати в своєму дусі з примусовим повідомленням поверх екрану про те, що мені необхідно закрити ресурсомісткі програми.

У macos користувачі виявили баг, через який витрачається багато оперативної пам’яті.

Я пробував різні способи вирішення проблеми, але єдино вірним виявилося дочекатися наступного оновлення macos monterey . Тепер все працює пущі колишнього навіть з десятьма відкритими додатками і купою різних вкладок в google chrome. Рішення тут просте: оновити macos до останньої версії .

У нашому телеграм-чаті, буде цікаво прочитати.