Технічний директор amd марк пейпермастер (mark papermaster) в ексклюзивному інтерв’ю журналісту видання forbes ентоні лезеру (antony leather) підтвердив, що на виставці ces 2022 компанія розповість в тому числі і про нову архітектуру zen 4. Проте основна частина презентації буде відведена новинам про оновлення архітектури zen 3, що отримала технологію 3d v-cache.

Джерело зображення: @execufix

Компанія amd представить 4 січня мобільні процесори нового покоління, серію ryzen 6000. Крім того, як очікується, виробник анонсує нові десктопні процесори з ядрами zen 3 і технологією 3d v-cache, а також високопродуктивну серію процесорів threadripper pro 5000 (zen 3). Анонс нової процесорної архітектури zen 4 очікується не раніше третього кварталу майбутнього року, проте про деякі її особливості компанія повідомить в рамках своєї січневої прес-конференції, що і підтвердив пейпермастер.

” що стосується майбутнього покоління. Ми будемо раді повідомити деякі додаткові деталі про свої майбутні новинки. Про деякі моменти, що стосуються архітектури zen 4, ми поділимося на виставці ces, про решту розповімо пізніше, протягом року. В цілому 2022 рік обіцяє бути дивним для компанії”, – прокоментував пейпермастер.

Минулого місяця amd анонсувала серверні процесори genoa і bergamo. Перші компанія планує випустити в 2022 році, а другі — в 2023-му. Для споживчого сегмента, якщо вірити чуткам, виробник готує звичайні і гібридні процесори серій raphael і phoenix.

Джерело зображення: videocardz

Процесори серії raphael будуть представлені як в десктопному, так і в мобільному сегментах. Мобільним phoenix приписують до 16 фізичних ядер. Точна конфігурація процесорів цих серій поки невідома, але вже підтверджено, що raphael отримають підтримку пам’яті ddr5 і інтерфейсу pcie 5.0. Десктопним raphael також приписують використання вбудованої графіки rdna 2, яка була відсутня в продуктах на архітектурах zen–zen 3.