П’ята серія шоу « соколине око ” звертає увагу на те, як спадщина месників відбивається на житті членів команди героїв – і це створює черговий аргумент, що саме найбільші герої землі, як не парадоксально, є головними лиходіями четвертої фази mcu.

У процесі серії ми бачимо, як клінт бартон побоюється, що кейт бішоп, для якої соколине око є героєм дитинства, хоче бути такою, як він, незважаючи на те, наскільки він постраждав від перебування в якості месника. Більш того, четверта фаза mcu довела, що клінт – не єдиний месник, минуле якого наражає на небезпеку не тільки себе, але і людей, які знаходяться навколо.

Серіал « вандавіжен “, що вийшов на початку року, показав, що ванда максімофф, морально вбита горем, пов’язаним зі смертю свого коханого, вижена, піддала небезпеці ціле місто і всіх його жителів, тому що не могла тримати свої сили і емоції під контролем. Тим часом, серіал “сокіл і зимовий солдат ” представив деяких послідовників таноса-угруповання прапор-руйнівники, які представляли жорстоку правду, що лежить в основі точки зору божевільного титану, що знищення половини населення може об’єднати тих, що вижили. У свою чергу, джон уокер, також відомий як агент сша, показав, що навіть спадщина капітана америка посилює проблему супергеройського ідолопоклонства, що потенційно може призвести до появи нових лиходіїв.

« соколине око “, тим часом, продовжує тенденцію розкривати складну спадщину месників у четвертій фазі mcu. Крім того, що кейт бішоп сліпо обожнювала титульного героя серіалу, найкраще це видно з її уявлення про олену бєлову – сестрі наташі романофф, вона ж чорна вдова. Як олена нагадує кейт, вона знає клінта всього тиждень, але кейт вже присвятила себе допомозі клінту в його місії, про яку вона насправді знає дуже мало. Олена, навпаки, знала все про минуле месника, за винятком, що наташа пожертвувала собою заради каменя душі і що соколине око не вбивав її. Незважаючи на те, що олена була дезінформована про те, що насправді сталося з наташею, її знання про вбивства клінта допомогло їй прийняти брехню, взявши завдання – вбити клінта. Нехай брехня і маніпулює оленою в даному випадку, вона права в тому, що навіть месники повинні нести відповідальність за свої дії; правосуддя приходить для всіх – навіть для найбільших героїв землі.

В іншій з моментів серіалу клінт стоїть перед меморіальною дошкою в пам’ять про битву за нью-йорк. Примітно, що вона містить лише імена самих месників, без згадки багатьох звичайних людей, загиблих, коли локі напав на місто. Справедливо, що месники отримують подяку за те, що вони ризикували своїми життями заради порятунку світу, але відсутність будь-якої поваги до людей на меморіальній дошці, яких месники не врятували, розкриває жахливі реалії перетворення месників в шанованих героїв.

Все веде до того, що « соколине око », як і деякі інші проекти четвертої фази mcu, робить великий і ризикований крок, зображуючи героїв як лиходіїв. Це, безумовно, дивне явище, але хочеться вірити, що в майбутніх проектах ми побачимо, до чого це призведе.