Якщо зробити точку відновлення Windows 7, то можна буде відновити роботу системи, якщо раптом стався якийсь збій. Взагалі ці точки відкоту створюються автоматично з певною періодичністю. Проте іноді потрібно створювати їх самостійно, вручну, не чекаючи, поки система зробить це. Це може знадобитися, якщо ви збираєтеся створити щось не зрозуміле, щось, що може призвести до збою системи.

Зараз я вам розповім, як зробити точку відновлення Windows 7, і робіть це кожний раз, коли збираєтеся зробити на комп’ютері щось, у чому ви сумніваєтеся. На все у вас піде декілька хвилин, і це значно менше часу, ніж ви витратите, якщо безнадійно пошкодите систему.


Це вам теж може бути цікаво:

  • Як відновити систему Windows XP з контрольної точки
  • Як створити точку відновлення Windows XP
  • Резервна копія Windows 8 програмою RecImg Manager

Створення точки відновлення

Отже, перед тим, як створити точку відновлення Windows 7, потрібно відкрити «Властивості системи». Щоб це зробити, натискаємо правою кнопкою мишки на «Комп’ютер» і натискаємо на пункт «Властивості». Потім натискаємо посилання «Додаткові параметри системи». І потім «Захист системи».

Контрольні точки відновлення Windows 7

Щоб почалося створення точки відновлення Windows 7, натискаємо «Створити». Потім потрібно ввести опис точки відкату. Дата і час додається автоматично. Опис має бути таким, щоб ви потім зрозуміли, що це саме ваш бекап системи.

Знову натискаємо «Створити» і почнеться процес, який завершиться через кілька хвилин повідомленням про успіх. Після цього можна творити з файлами системи все, що завгодно.

Створення точки відновлення Winsows 7

Створення точки відновлення Windows 7 можна робити в будь-який час і в будь-якій кількості. І не варто побоюватися того, що жорсткий диск переповниться ними. Для бекапа на диску відведено певний простір (про це нижче), коли воно заповниться, більш старі точки відновлення будуть видалені, а нові залишаться.

Перед тим, як зробити точку відновлення Windows 7, рекомендується зберегти всі зміни у відкритих програмах і закрити їх.

Як налаштовувати точки відновлення

Перед тим, як зробити точку відновлення Windows 7, ви можете самі визначити, скільки місця під них можна відвести системі. Якщо віддати під це діло багато простору, то більш старі бекапи будуть зберігатися довше. Якщо віддати мало місця, то ви заощадите простір жорсткого диска.

Дізнатися це можна в тому ж вікні Захист системи. Автоматичне створення точки відновлення Windows 7 відбувається зазвичай для завантажувального диска, на якому висить ОС. Тому виділяємо в таблиці завантажувальний локальний диск і натискаємо «Налаштувати».

Відкриється наступне вікно, в якому в розділі «Використання дискового простору» повзунка можна регулювати обсяг під бекапи.

Крім того, в розділі «Параметри відновлення» можна визначити опції для відкату системи: рекомендується вибрати «Відновити параметри системи з попередньої версії файлів». Якщо відзначити «Відключити захист системи», то бекапи автоматично робитися не будуть. Але я б не рекомендував – буде економія кількох сотень мегабайт на диску, але втрата можливості в будь-який момент відновити систему.

Настроювання відновлення Windows 7

Тепер ви розумієте, як зробити точку відновлення Windows 7, можете робити це кожен раз, коли сумніваєтеся у своїх діях під час налаштування системи. Також це допоможе зберегти систему при установці незнайомих програм або драйверів. Залишилося дізнатися, як з них відновитися.

Як відновити Windows 7

І ось, якщо ви накосячили в своєму комп’ютері, і щось пішло не так, то потрібно відновитися із заздалегідь створених точок. Перед тим, як запустити відновлення системи Windows 7, потрібно знову ж таки потрапити у вікно «Властивості системи» і на вкладці «Захист системи». Тут натискаємо кнопку «Відновлення», натискаємо «Далі», і бачимо вікно, в якому потрібно вибрати точку для відкату.

Відновлення Windows 7 з точки

Відновлення Windows 7 з точки

Якщо ви хочете повернутися до точки бекапу, яку створили самі, то вибирайте її, і натискайте кнопку «Далі». Почнеться відновлення. Можна також вибрати і інші точки, створені системою автоматично.

Перед тим, як запустити відновлення системи Windows 7, потрібно зберегти всі зміни в програмах і закрити їх. В процесі відкату буде перезавантаження.

Якщо ви накосячили так, що комп’ютер не завантажується взагалі, то спробуйте для відновлення системи Windows 7 завантажитися в безпечному режимі. Якщо і так не виходить, то значить ви все зіпсували, і тепер треба перевстановлювати систему.