Інженери тамбовського державного технічного університету (тдту) розробили призначений для шахтарів тренажер, за допомогою якого вони зможуть відпрацювати у віртуальній реальності деякі сценарії нс. В системі моделюються пересування під землею і дихання через спеціальний прилад — саморятівник.

Джерело зображення: dlohner / pixabay.com

Комплекс включає в себе гарнітуру віртуальної реальності, маніпулятори, що моделює фізичне навантаження бігову доріжку, а також імітатор саморятівника — приладу, призначеного для захисту органів дихання в умовах нестачі кисню, наприклад, при пожежах. Артем обухов, керівник лабораторії медичних vr-тренажерних систем тдту, в якій розроблений тренажер, заявив, що за допомогою системи можна відпрацювати всі аспекти дій при аварії в шахті.

Тренажер адаптивний-в нього можна завантажити 3d-модель реальної шахти. У стандартному варіанті передбачені три основних сценарії: очікування допомоги в укритті, евакуація і боротьба з пожежею, але при необхідності можна відтворити сценарій іншого роду. Одним з найважливіших аспектів є відпрацювання дихання через саморятівник: ці пристрої часто бувають одноразовими, і тренування на них в реальності може виявитися витратною, але і при неправильному диханні через нього саморятівник може прийти в непридатність раніше терміну.