У рубриці «зображення тижня» на сайті космічного телескопа «хаббл» (nasa/esa hubble space telescope) представлений чудовий знімок освіти з позначенням ugc 9391.

Джерело зображень: nasa / esa hubble space telescope

Названий об’єкт-це спіральна галактика, розташована на видаленні приблизно 130 млн світлових років від нас в сузір’ї дракона. Потрібно відзначити, що дане сузір’я видно на всій території росії цілий рік, а найкращим періодом для спостереження є березень–травень.

На фотографії чудово видно структуру спіральної галактики. Це центральна яскрава область і спіральні рукави, що закручуються проти годинникової стрілки. Рукава являють собою області активного зореутворення і складаються переважно з молодих гарячих світил.

Натисніть для збільшення

Ugc 9391 — це самотня галактика, яка не належить до жодної з груп. Вона віддаляється від землі зі швидкістю приблизно 1939 км/с.

Фотографія отримана за допомогою приладу wide field camera 3 (wfc3) на борту обсерваторії «хаббл». Дана камера здатна захоплювати зображення у видимому, ближньому інфрачервоному, ближньому і середньому ультрафіолетовому ділянках електромагнітного спектра.