В умовах сучасного світу, коли технології розвинулися вже так, що доступ до особистого життя будь-якої людини стає легким, особливо актуально постає питання шифрування і секретності передачі особистих даних в інтернеті. У цій статті я вам розповім про безпечному месенджері, за допомогою якого ви можете спілкуватися без страху бути підслуханим.

Я вважаю, що право на надійну передачу особистої інформації та на анонімність в інтернеті в благих цілях має кожен. Тому ділюся з вами можливістю отримати це.

Пропоную ознайомитися з відео-оглядом програми.

Безпечний месенджер Tor Messenger

Скачайте Tor Messenger по посиланню нижче і встановіть на свій комп’ютер.

Tor Messenger

  • Операційна система: Windows XP, Vista, 7, 8, 10;
  • Мова: англійська;
  • Розробник: Tor Project, Inc.

Завантажити зараз!88 Завантаження

Перед початком установки потрібно вибрати, в яку папку слід розпакувати всі файли програми.

Перед запуском програма підключається до своїх проксі-серверів і тільки потім починає працювати.

Від інших цей безпечний месенджер відрізняє те, що він не тільки шифрує передану інформацію, але пропускає ще всі дані через кілька проксі-серверів, розташованих в різних частинах світу. Тому, щоб прочитати третій особі те, що ви пишете в месенджері, доведеться розшифрувати повідомлення, що буде важко. А завдяки декільком проксі, дізнатися ваш IP, а відповідно і місце розташування, стане практично неможливо.


Tor Messenger пропускає дані через кілька проксі і ховає IP, а також шифрує передані повідомлення. Це ускладнює завдання зловмисникам, які хочуть дізнатися, що ви пишіть, кому, де ви знаходитесь.

Слід також відзначити кілька незручностей, якими володіє цей безпечний месенджер. По-перше, він англійською, доведеться самому перекладати, що не зрозуміло. По-друге, за замовчуванням у нього відключено збереження історії, що логічно в умовах анонімності. Але багатьом це може бути незручно. Тому можна включити історію в налаштуваннях, але рівень безпеки тоді знизиться (не те, що хтось із ваших родичів прочитає історії листування з вашого комп’ютера, а те, що хтось інший проникне у ваш комп’ютер через інтернет з допомогою вірусу і прочитає файли історії).

І ще дещо. Цей безпечний месенджер підтримує поки ще не всі популярні протоколи спілкування. Будемо сподіватися, що розробники таки вкладуть у нього те, що всі чекають. На сьогодні підтримуються наступні протоколи:

  • IRC;
  • XMP;
  • Twitter;
  • Google Talk;
  • Yahoo;
  • Однокласники.

У кожному з цих протоколів можна авторизуватися після запуску програми (якщо не видно всі протоколи, то натисніть на «Show all protocols»).

Виберіть необхідний протокол, натисніть «Next» і введіть дані для входу в аккаунт.