Деякі люди вважають, що для офісного комп’ютера, на якому використовуються, в основному, програми від Microsoft, неважливо який процесор, скільки оперативної пам’яті, і яка відеокарта будуть встановлені. Насправді, це не так. Не можна ігнорувати продуктивність, навіть для комп’ютера, на якому крім Word і пошти нічого більше не використовується. Відвідавши магазин комп’ютерів, продавці-консультанти зможуть вам допомогти при виборі комп’ютерної техніки, але не варто спокушатися, не завжди вони в цьому компетентні. Тому не варто 100% їм довіряти, а спробуйте розібратися в цьому самі. А наші поради допоможуть вам у цьому.

Вибираючи офісний комп’ютер варто враховувати наступні вимоги:

  • Продуктивності комп’ютера повинно вистачати на щодня що використовуються працівником додатки: текстові редактори, електронні таблиці, інтернет, електронну пошту;
  • Системний блок повинен займати мало місця і бути тихим в експлуатації.

Корпус системника повинен бути компактним і зручним, він не повинен плутатися у працівника під ногами або заважати йому на столі. І в той же час, всілякі роз’єми і кнопка запуску повинні бути легкодоступні. Для офісного комп’ютера цілком підійде потужність блоку живлення в межах 400-450 Вт.

Купуючи материнську плату, варто враховувати сумісність з такими компонентами системного блоку: процесор, ОЗП, тип жорсткого диска. Зазвичай, офісні комп’ютери не мають потребу у значному обсязі пам’яті, цілком достатньо 2 слотів DIMM. Сучасні плати вже спочатку випускаються з усіма необхідними компонентами – вбудованим відеоконтролером, звуковим і мережевим контролером.

Додатки, які повсякденно використовуються в роботі, не вимагають підвищеної працездатності процесора. Для таких додатків буде достатньо економічного процесора Intel® Atom™. Він вважається одним з компактних двоядерних процесорів компанії Intel®. Потужність, яку використовує у своїй роботі процесор, занадто мала – в межах 8 Вт. Такий процесор практично не гріється, компактний і тихий в експлуатації. Тип і швидкість оперативної пам’яті офісного комп’ютера встановлюють виходячи з критеріїв, які підтримує материнська плата. Зазвичай купують близько 2 Гб.

Враховуючи технічний прогрес, усі материнські плати оснащені інтерфейсом SATA, практично ніхто більше не використовує застарілий інтерфейс IDE. Отже, потрібно віддати перевагу диска SATA. 160 Гб цілком буде достатньо для офісних документів і додатків. Присутність RAID не виправдане, тому що потрібні додаткові вкладення (охолодження, контролер, величезний корпус).

Системний блок офісного комп’ютера, в залежності від виконуваної роботи працівником, може комплектуватися: оптичним накопичувачем для установки програмного забезпечення резервного копіювання, пристроєм читання флеш-карт для переносу інформації. Накопичувачі на гнучких магнітних дисках вже не використовуються. Так як ненадійні, маломісткими і дуже низька швидкість зчитування інформації.