На будь-якому комп’ютері потрібно проводити очищення і оптимізацію. Встановлення програм і ігор, постійне копіювання і видалення файлів, залишки старих додатків – всі ці фактори впливають на продуктивність комп’ютера.
Видаляємо не потрібні файли і папки. Потім можна видалити непотрібні програми, які займають вільне місце на жорсткому диску. Деякі утиліти і програми забирають ресурси у системи, працюючи у фоновому режимі. Різні служби також займають місце в оперативній пам’яті і гальмують процесор.
Користувач клацає Пуск, а потім вибирає Панель управління. Входить у вкладку Програми та компоненти (на нових ОС Windows) і видаляє невживані програми.

Оптимізація роботи включає в себе очищення системи Windows від залишків старих прогрмм і утелит і тимчасових файлів, що залишилися від некоректних завершень роботи ПК. Просунутий користувач скористається спеціальною програмою або утилітою, а новачок пройде по такому шляху: Пуск – Всі програми – Стандартні – Службові – Очищення диска.

Після очищення на жорсткому диску буде вільне місце, і комп’ютер почне працювати швидше. Якісна очистка від сміття — це програма CCleaner. В її складі користувач знайде ряд настройок і опцій, які очищають кеш програм, браузерів і жорсткий диск від сміття і тимчасових файлів, після установки програм.
Перевірка і дефрагментація жорсткого диска комп’ютера використовується для оптимізації системи. Усунувши помилки накопичувача і виправивши їх, можна перевірити та відновити неробочі сектори диска. Користувач запускає дефрагментацію, увійшовши в Пуск, потім Усі програми, Стандартні, далі Службові і Дефрагментація диска.

Відключивши програми з автозапуску ОС Windows 10 , можна прискорити завантаження і роботу комп’ютера. Користувач клацає на «Пуск» і натискає «Виконати». Потім набирає команду msconfig і натиснути ОК.
У меню користувач відключає всі не потрібні програми, які гальмують запуск комп’ютера і снижат швидкість його роботи. Прибравши зайві програми з автозавантаження, натиснути ОК і перезавантажує комп’ютер.

Основні правила оптимізації комп’ютера:

  • Регулярна дефрагментація і очищення жорсткого диска.
  • Не потрібно зберігати безліч ярликів програм та ігор — це знижує продуктивність комп’ютера.
  • Оновлення антивірусного захисту, перевірка на віруси і загрози збільшує швидкість роботу ОС Віндовс і комп’ютера.
  • Текстові дані і документи краще зберігати не на системному диску в папці Мої документи. Ця папка – системна, тобто всі дані, що знаходяться в ній, завантажують процесор і оперативну пам’ять комп’ютера.