Нова реальність, новий вимір

Віртуальна реальність (Virtual Reality, VR) в IT-світі є однією з найпопулярніших тенденцій в останні 2-3 роки, інтерес до якої не перестає рости. Вона дозволяє користувачеві відкрити новий вимір, яке генерується з допомогою комп’ютера, смартфона або іншого пристрою. Нова реальність входить у взаємодію з користувачем, дозволяючи впливати на неї, змінювати, насолоджуватися повним зануренням в неї.

За допомогою спеціальних пристроїв користувач вирушає у світ, в якому він побачить абсолютно нову локацію. Таким чином можна подорожувати, не виходячи з дому, тренуватися чогось у спеціально створеному просторі, вивчати моделі з реального світу, відтворені в VR, грати в неймовірно реалістичні ігри, самостійно натискаючи на спусковий курок для стрільби. Можливості віртуальної реальності здаються безмежними.

Занурення у віртуальну реальність симулює світ з дуже високою деталізацією. Для того, щоб підключитися до нової реальності, необхідно використовувати спеціальні VR-окуляри чи шоломи, які складаються з двох моніторів, навушників, акселерометрів і датчиків положення, що проектують нову реальність. Існують окуляри, які не потрібно підключати до пристроїв, і працюють вони на адаптованих операційних системах. З найбільш відомих підключаються до комп’ютера шоломів і очок варто виділити Oculus Rift, Playstation VR, HTC Vive. Для мобільних пристроїв зазвичай використовують Google Cardboard, YesVR, Samsung Gear VR. Поринути у світ VR простіше всього за допомогою смартфона, і ми розповімо, як це зробити на прикладі Android.

Занурення в VR Android

Перший крок у конфігурації віртуальної реальності на Android полягає у необхідності перевірити, чи підтримує її певна модель. Найнадійнішим варіантом буде придбання VR / Daydream пристрою. Однак більшість нових моделей сумісні VR за замовчуванням.

Після цього вам належить вибрати підходящий шолом або окуляри для підключення до смартфону — без них увійти у новий вимір не вийде. Як вже було сказано, можна вибрати з декількох доступних пристроїв. Зверніть увагу, що в деяких випадках вам потрібно буде підключити кабель для окулярів і звуковий окремо. При першому використанні зображення може бути досить розмитим, що можна виправити налаштуваннями, доступними тоді, коли ви вже одягли окуляри або шолом.

Після цього настане час звернутися до завантаження VR-додатків. Обов’язково скачайте The Google Cardboard App, який має за замовчуванням можливості активувати VR, дивитися і створювати фільми, подорожувати по світу з новою реальністю, вивчати нові програми через демо-версії і вибирати те, що ви захочете завантажити окремо.

Популярним додатком для VR, які ви можете випробувати на базі Android, є Titans of Space Cardboard VR. У цьому додатку ви зможете подорожувати у віртуальній реальності космосу і досліджувати Сонячну систему. Ви зможете побачити планети, зірки, щоб оцінити реальні розміри Сонця з віртуальної реальності.

Додаток Inmind VR також дозволяє вам подорожувати по новій реальності – однак тут ви можете дослідити людське тіло, мозок, розібратися у різних функціях та процесах. Це пригода зроблено добре і реалістично і здивує вас глибиною віртуальної реальності і відчуттями, які вона може подарувати.

Ігри у віртуальній реальності

Окремо зверніть увагу на ігри для Android VR, які для багатьох користувачів є найбільш популярним способом використання нового виміру. Як вже говорилося, деякі ігри можуть запускатися через The Google Cardboard App. Однією з перших гідних ігор, що з’явилися там і популярних донині, стала Minos Starfighter VR. Гра являє собою космічний шутер, де ви з кабіни корабля знищуєте ворогів. Гра нескінченна, але є цікавим тайм-кілером за рахунок своєї віртуальної реальності, де присутність ворогів відчувається дуже життєво.

Дуже популярна гра про зомбі Zombie Shooter VR, в якій ми занурюємося в пост-апокаліптичний світ віртуальної реальності, населеної зомбі, і намагаємося там вижити. Геймплей тут досить різноманітний, але дуже цікавий і виводить шутери на новий рівень відчуттів. Якщо ви любите ігри такого жанру, то зверніть також увагу і на VR-версію культової серії Resident Evil: Biohazard.

Ще одна дуже популярна нова гра у віртуальній реальності з’явилася зовсім недавно. VR-покер від PokerStars став першим покером у новій реальності, який дав грі на мобільних пристроях новий стимул до розвитку та подальшого зростання популярності. У віртуальній реальності можна відчути себе наче за покерним столом в цьому казино.

В даний час танкові симулятори також стали перебиратися у віртуальну реальність. Для користувачів Android доступна гра VR Tank Training, яка поки що не володіє настільки великою кількістю танків і локацій, як комп’ютерні версії танкових симуляторів, однак за рахунок системи управління і стрільби для любителів жанру буде хорошим способом руйнувати танки у віртуальній реальності.

VR на смартфоні і додатки до неї можуть відрізнятися від версії, що запускаються через окуляри для комп’ютера, які в багатьох випадках гарантують кращу якість і більше можливостей. Однак Android VR також виглядає дуже добре. Не забувайте про те, що віртуальна реальність швидко поглинає заряд батареї, а очам потрібно робити часті перерви.

Використання VR йде набагато далі створення великої кількості ігор і додатків. Цю нову реальність вже зараз починають використовувати в науці для досліджень атомів, у навчанні для моделювання тренувальних просторів, в медицині для навчання хірургів, в дизайні та архітектурі, де можна створювати віртуальні проекти для розробки замість макетів. Віртуальна реальність буде розвиватися далі і скоро увійде в усі велику кількість сфер нашого життя.