У цій статті я покажу вам, як відбувається очищення кеша браузера. Покажу на прикладі найбільш поширених видів браузерів, так як для кожної версії різні способи.


Кеш браузера – це місце на жорсткому диску, де зберігаються копії сторінок сайтів, які відвідуються. Це дозволяє у майбутньому при відкритті тієї чи іншої сторінки прискорити завантаження, так як при повторному відвідуванні, вона буде завантажуватися не з інтернету, а з жорсткого диска.

Іноді необхідно видалити збережений кеш. Ось інструкція, як це зробити в різних браузерах.

Очищення кешу в FireFox

Натисніть на меню і перейдіть в пункт «Налаштування».

Потім перейдіть в пункт «Приватність» і натисніть посилання «Видалити вашу недавню історію». (Щоб потрапити в розділ «Приватність», можна також написати в адресному рядку браузера це — about:preferences#privacy).

Відкриється вікно, в якому в списку потрібно вибрати, за який період слід очистити кеш браузера. Нижче в блоці «Подробиці», потрібно встановити галочку тільки на «Кеш», а потім натиснути кнопку «Очистити зараз».

Всі. Очищення кешу браузера сталася.

Очищення кешу в Google Chrome

В цьому браузері, щоб видалити кеш, натисніть меню і перейдіть в пункт «Налаштування» (або запишіть в адресному рядку це — chrome://settings/).

Прокрутіть вниз, та натисніть кнопку «Показати додаткові параметри».

Натисніть кнопку «Очистити історію».

Відкриється вікно, в якому потрібно в списку вибрати, за який період слід очистити кеш. Потім потрібно встановити галочку на пункт «Зображення та інші файли, збережені в кеші». Після цього слід натиснути кнопку «Очистити історію».

Всі. Тепер кешу немає.

Очищення кешу в Opera

Натисніть на меню і перейдіть в пункт «Історія».

Натисніть кнопку «Очистити історію».

З’явиться вікно (щоб відкрити це вікно, можна також в адресному рядку написати це — opera://settings/clearBrowserData). У списку виберіть потрібний час. Нижче повинна бути включена одна галочка – «Кешовані зображення та файли». Потім слід натиснути кнопку «Очистити історію відвідувань».

Все, кеш видалено.

Очищення кешу в Explorer

Очищення кешу браузера Explorer, на відміну від описаних вище, здійснюється не через сам браузер, а через панель управління. Тому відкрийте «Панель управління» і перейдіть в розділ «Мережа та інтернет», а потім в підрозділ «Властивості браузера» (в залежності від версії Windows, інтерфейс може відрізнятися).

У вікні В розділі «Журнал браузера натисніть кнопку «Видалити».

З’явиться вікно, в якому встановіть галочку на пункт «Тимчасові файли Інтернету і веб-сайтів». Потім натисніть «Видалити».

Всі. Процедура завершена.

Також вам буде цікаво дізнатися про браузер Аміго — сучасне рішення для інтернет-серфінгу в Рунеті з тісною інтеграцією з соціальними мережами.