Вебкамера – чудовий винахід, яке значно допомогло зблизити будь-які відстані. І сучасний інтернет без неї не видається. Однак у цього звичного всім пристрою є свої недоліки – занепокоєння, яке воно може викликати у деяких користувачів. І неспокій це не безпідставно.


Сучасні технології дозволяють виробляти практично будь-комп’ютерний саботаж. Тому досвідчений хакер зможе включити вашу камеру на комп’ютері і спостерігати за вами. Чому цього досі не сталося? Просто ви їм поки не знадобилися. А може за вами навіть вже спостерігають і зовсім скоро з’явиться відео в YouTube про те, як ви розгулюєте по квартирі в одних трусах.

Отже, щоб цього не сталося, я вам розповім про те, як відключити вебкамеру. Інструкція буде на основі однієї маленької і простий програми.

Як відключити вебкамеру програмою WebCamOnOff

Засоби Windows на жаль не дозволяють відключати вебкамеру стандартними вбудованими інструментами (напевно, за замовленням ЦРУ), тому нам доведеться застосовувати додатковий софт.

WebCamOnOff – це дуже маленька і проста програма, яка навіть не вимагає установки. Вона дозволяє оперувати камерою в комп’ютері – включати і виключати її одним кліком. Скачайте її по посиланню нижче.

WebCamOnOff

  • Операційна система: Windows XP, 7, 8, 10;
  • Мова: англійська;
  • Розробник: Sordum.

Завантажити зараз!1360 Завантаження

Після завантаження програми на комп’ютер, запустіть її. У невеликому віконці ви побачите список наявних у комп’ютері вебкамер, зазвичай вона одна. Відзначте галочкою вебкамеру і натисніть на кнопку «Disable». Вебкамера відключена. Для впевненості, що вона дійсно вимкнулася, натисніть на кнопку «Webcam». Якщо ви не побачите себе, то вебкамера відключена.

Відключення вебкамери

Щоб включити вебкамеру, натисніть на кнопку «Enable». Потім ви можете перевірити, включилася вона, натиснувши на кнопку «Webcam». Ви повинні побачити зображення з камери.

Включення вебкамери


Природно, відключати вебкамеру потрібно тільки в той момент, коли ви нею не користуєтесь. Закінчили говорити по Skype – вимкнули камеру. Потрібно знову поговорити – включили.

Висновок

  • Якщо комусь дуже сильно знадобиться стежити за вами, то знайдеться спосіб обійти програму WebCamOnO Але навряд чи до вас з’явиться такий інтерес, якщо ви, звичайно, не якийсь підпільний політичний діяч.
  • Їли у вас не вбудована камера, яка підключається через USB, то найкращий спосіб відключити її – висмикнути шнур.
  • В магазинах можна знайти спеціальні маленький шторки для вебкамер. В крайньому випадку, можна наліпити щось непрозоре. Деякі ноутбуки продаються з вбудованими камерами і з закривають спеціальними шторками.
  • Якщо ви вирішили відключити вебкамеру, навіть якщо її у вас фізично немає, то можливо у вас в комп’ютері (особливо в ноутбуці це буває) є вбудований мікрофон. Значить можна підслуховувати. Тому тссс…