Формати і розміри зображень для футболок – які потрібні, як підготувати і використовувати

5-23-2021

Сьогодні невелика замітка на тему форматів і розмірів зображень для нанесення на футболки та інші текстильні вироби в Москві. Дуже часто клієнти звертаються з питанням, в якому форматі і якої якості потрібно надавати файл для нанесення? Рекомендую зробити принт на футболках за кращою ціною.

Коротка відповідь на це питання:

У будь-якому форматі і будь-якої якості. Наш сервіс дозволяє клієнтам не ламати голову над тим, які формати і розміри зображень потрібні для нанесення лого або фотографії на футболку.

Оскільки, ми маємо в своєму розпорядженні штатом власних дизайнерів, для нас не складе труднощів підготувати будь-яке зображення до друку або отрисовать картинку “з нуля”. За умови якщо мова йде про цифрового друку, ми зможемо надрукувати на тканині абсолютно будь-яке зображення (фото, логотип, напис), яке ви надішлете.

Приклади готових і недорогих футболок з принтом – в каталозі

У зв’язку з цим, більш правильним буде питання, яке зображення потрібно надіслати, щоб якість нанесення було хорошим і не потрібно було доплачувати за послуги дизайнера по обробці зображення.

Перш за все потрібно виходити з того який потрібен фактичний розмір малюнка на футболку, поло чи інший виріб. Крім того потрібно виходити також з того, який вид нанесення буде використовуватися: цифровий друк, шовкографія, або термотрансфер.

Формати зображення для цифрового друку

Для цифрового друку формат зображення може бути будь-яким: це може бути растрова або векторна графіка. За умови що фактичний розмір друку буде не більше розміру A4, файл із зображенням повинен бути як мінімум 700-800 пікселів. Тепер кілька пояснень для тих, хто не стикався з поняттям растрової і векторної графіки, а також має слабке уявлення про пікселі.

Растрова і векторна графіка – це, грубо кажучи, різні способи подання або кодування зображення в пам’яті комп’ютера. При використанні растрової графіки зображення представлено в комп’ютері у вигляді інформації про розташування та кольорі пікселів, тобто точок, з яких складається зображення. Растрова графіка це, перш за все, формати BMP, JPEG, PNG, TIFF . При використанні векторної графіки кодування зображення відбувається у вигляді різних геометричних фігур, формати: PDF, AI, CDR, CMX, EPS, SVG .

Обидва види графіки мають свої позитивні і негативні сторони. Проте для визначення формату зображення для друку на футболці не потрібно заглиблюватися в деталі. Тому обмежимося цієї інформації.

Розміри зображень для друку

Далі коротко розповім про те, як дізнатися розмір зображення, наприклад, фотографії. У Windows потрібно клікнути на файл зображення в папці або на робочому столі правою клавішею, далі вибрати з меню, що випадає розділ “властивості”. У розділі властивості вибрати підрозділ або вкладку “докладно”.

У розділі властивості третій абзац зверху “зображення” містить інформацію про розмір зображення (в пікселях і точках на дюйм). Наприклад, 800 х 1300. Відповідно, для якісного друку зображення формату A4 (21 × 30 см), потрібно як мінімум 800 пікселів по меншій стороні . Якщо формат зображення для друку перевищує A4, наприклад, A3 (30х42 см), тоді потрібно орієнтуватися на розмір зображення як мінімум 1100 пікселів по меншій стороні.

Часто буває так, що малюнка кращої якості просто немає. У цьому випадку для того щоб розмір малюнка на футболці при друку був досить великим, хоча б А4, потрібно “отрисовка” картинки. Наші штатні дизайнери готові зробити це в найкоротші терміни. При цьому вартість перемальовування буде досить невелика, в зв’язку з тим, що наші дизайнери працюють віддалено.

Буває і так, що потрібно нанести фотографію досить великого розміру на футболку, а якість фотографії досить низько. Це досить частий випадок, оскільки переважна більшість фотографій робиться на мобільні телефони, які, як правило, не забезпечують хорошого дозволу, особливо, коли фотографії зроблені при слабкому освітленні і з поганою фокусуванням. В цьому випадку можна запропонувати лише зменшити розмір нанесення на футболку або вибрати іншу фотографію.

Отрисовать фотографію заново займає надто багато часу і коштує досить дорого, тому не має сенсу. Хоча іноді невелика ретуш та застосування спеціальних фільтрів може поліпшити становище.

Формати зображення для шовкографії

Для нанесення зображень на футболки за допомогою шовкографії, потрібно векторний формат зображення або файл формату “.pdf” з підтримкою векторної графіки. Це пов’язано з необхідністю кольороподіл для додрукарської підготовки зображень.

Формати зображення для термотрансфера

Для друку методом термотрансфера флекс-плівкою також потрібні векторні зображення у форматі “.cdr” (прим. Файл додатка CorelDRAW).

Хочу також відзначити можливість відтворення зображень з нуля. Тобто, ви надсилаєте опис того, що вам потрібно, або просто фото малюнка, зробленого від руки. Наш дизайнер втілить ваші ідеї і запропонує варіанти візуалізації. Це трохи збільшить ціну замовлення, однак яка відмінна можливість спробувати себе у творчості!

Найближчим часом напишу невеличкий текст про те, як можна знаходити цікаві картинки для нанесення на текстиль в Інтернеті.


Складно визначитися? Труднощі з підбором зображення для друку? Не знаєте куди звернутися і що робити?
Замовте зворотній дзвінок і досвідчений менеджер розкладе все по “поличках”. Робимо швидко і якісно.