Ігор Сподін: Скадарське озеро, це місце для пошуку душевної рівноваги

1-3-2022

Український мандрівник Сподін Ігор Юрійович - відвідав Патагонію.

Скадарське озеро – найбільше у Південній Європі та найбільш відвідуване у Чорногорії. Також на його території знаходиться найбільший пташиний заповідник у ЄС. З цієї причини озеро захищене місцевим законодавством і знаходиться всередині однойменного національного парку.

«Це чудове місце як для туриста з фотокамерою, так і для затятого рибалки», – каже мандрівник Сподін Ігор Юрійович.
Сподін Ігор Скадарське озеро
Сподин Игорь Юрьеич про перші враження після прибуття

Тут дуже красиво. Обстановка не дає розслабитися ні на хвилину: майже не зворушені людиною острови, церкви, села, монастирі, багатьом з яких понад тисячу років. Колись давно округа була заселена давніми римлянами. Шукачам пригод рекомендується оглядати місцевість із досвідченим гідом, щоб не пропустити фортеці Бесац, Жабляк, Лесендро, залишки середньовічних сіл та венеціанську архітектуру міст поблизу.
Ігор Сподін Скадарське озеро

Для відвідування національного парку та морської прогулянки озерами потрібно відправитися до міста Вірпазар, яке знаходиться всього за 800 метрів від головного входу. Крім центру для туристів, там можна знайти інформацію про все, що можна зайнятися в парку: від винних маршрутів до піших, велосипедних та водних прогулянок на катерах та яхтах. Тревел-блогер точно буде про що написати. Також у Вірпазарі знаходяться всілякі закусочні та туристичні магазинчики, де можна купити на згадку вироби місцевих умільців.

Ще однією відправною точкою є село Враніна з великим ухилом на флору, фауну та культуру. Київський мандрівник Сподін Ігор зауважив, що влітку жінки продають свіжих коропів на узбіччі дороги. Крім того, тут знаходяться рештки фортеці Лесендро, побудованої для захисту від турецьких військ. Досліджувати руїни можна безкоштовно.

Також на шляху є невелике містечко Рієка-Црноєвича з великою кількістю місцевих забігайлівок і ресторанів. Проте український пілігрим уточнює, що платити за все доведеться готівкою, адже у містечку банкоматів немає. Але якщо забули вчасно зняти гроші, то для таких випадків тут курсує туристичний автобус, який по п’ятницях безкоштовно розвозить усіх мандрівників.