Що таке інвестиції

5-18-2021
Чим є інвестиції для держави – сьогодення… « Взгляд юриста
 

Інвестування-це вкладення грошей з метою отримання прибутку в майбутньому. Як правило, інвестиції приносять довгостроковий дохід. Це можливість змусити капітал “працювати”. Гроші не просто припадають пилом в сейфі, а зберігаються і примножуються пасивним чином. Хочемо порекомендувати почитати про інвестиції на сайті https://jkr.co/ , тут найкращі варіанти .

Інвестиціями можуть бути акції, облігації, нерухомість, ювелірні вироби — все, що на думку інвестора буде приносити прибуток. Розповімо, що таке інвестиції простими словами:

  • людина хоче відкрити невелику пекарню. Він орендує приміщення, закуповує обладнання і т. Д. Тобто він інвестує свої накопичення у відкриття пекарні, яка буде приносити постійний дохід.
  • держава виплачує материнський капітал. Для держави це теж інвестиція – в людський капітал. Його “доходом” в майбутньому стане нова робоча сила, яка з’явилася завдяки поліпшенню демографічної обстановки.

6. Оплата навчання у вузі або платні курси — теж приклад інвестиції у власне майбутнє. Інвестиціями вважаються і навчальні книги, репетитори, вкладення в розкрутку соціальних мереж, покупка сертифіката в спортивний зал. Виходить, ви могли цього не помічати, але постійно займаєтеся інвестиціями в себе, своє здоров’я, розум, зовнішність.

У разі інвестування в цінні папери, інвестор отримує відрахування-дивіденди або процентні платежі. Крім того, папери можна вигідно перепродати, якщо стежити за зміною їх вартості. У разі вкладення в бізнес, інвестор може не брати активної участі в розвитку проекту, але стає партнером і зацікавлений в його успішності. Найчастіше інвестор отримує відсоток виручки від проекту.

Фінансовим інвестором може бути як фізична, так і юридична особа, а також державні структури або країни, які вкладають власні або позикові кошти з метою їх примноження. При цьому враховується інфляція-дохід повинен її перевищувати.

Трохи історії

Зачатки інвестування простежуються ще в кодексі хаммурапі-законодавчому зводі 1750-го року до н.е. У ньому був описаний закон, який встановив спосіб застави в обмін на інвестиції в проект і створив правову основу для інвестування. Наприклад, кредитор передавав частину своєї землі в користування в обмін на вирощені на ній продукти.

З часом такі угоди почали укладати між власником корабля та іншими особами для морської торгівлі, феодалом і васалом і т. Д.

Більш сучасна структура інвестицій з’явилася в середньовічній європі. Однією з перших фондових бірж вважається амстердамська фондова біржа, яка пов’язувала потенційних інвесторів з тими, хто потребував інвестування.

З 1850-х років почався розквіт міжнародного інвестування, а поява інтернету сильно вплинуло на швидкість всіх процесів. Тепер більшість інвесторів працює в мережі, і у більшості країн є власні фондові ринки. Між тим, міжнародні брокери ще більше полегшують інвестування по всьому світу.

Міні-словник інвестора

Перед тим, як почати розбиратися в темі, варто запам’ятати терміни, які часто використовуються інвесторами.

Акція — цінний папір, який дає право на частину бізнесу та участь в управлінні ним, таким чином купівля акції це «придбання» частини бізнесу. Також акція дає право отримати у власність частину майна організації в разі її ліквідації.

Диверсифікація-інвестування в різні фін.інструменти, проекти, області для зведення ризиків до мінімуму. Це робиться для того, щоб не втрачати значну частину доходу, якщо одна з інвестицій перестане приносити гроші.

Дивіденди-частка прибутку компанії, яку отримують акціонери. Розмір дивідендів кожного акціонера залежить від частки його акцій у фірмі.

Наприклад, на виплату дивідендів виділили 100 тисяч рублів, а у одного з акціонерів 30% акцій. Тоді його дохід-30 тисяч рублів.

Інвестиційний портфель-набір цінних паперів, вкладень інвестора в різні інструменти (акції, облігації і т.д.) і сфери. Портфель дозволяє стежити за ризиками і управляти ними.

Купон-прибуток від покупки облігацій.

Ліквідність-здатність активу швидко і вигідно продаватися / обмінюватися.

Облігація-цінний папір, який підтверджує видачу її власником позики організації. На відміну від акції, власник облігацій — не власник частини бізнесу, а кредитор. Він не бере участі в управлінні, але його прибуток гарантований і фіксований.

Об’єкт інвестування-будь-який актив, який в майбутньому принесе дохід. Важливо розуміти, що не кожен предмет, в який вкладені кошти, є активом.

Якщо ви купили пару туфель, покупка сама по собі не принесе вам дохід. Але туфлі можуть стати активом, якщо ви працюєте в сервісі прокату костюмів. У цьому випадку покупка взуття стає інвестицією, так як її оренда приносить вам гроші.

Рентабельність активу-відношення чистого прибутку і середньої величини активів. Простими словами, це показник, який відображає, чи окупаються вкладені кошти.

Способи і види інвестування

За останні роки з’явилися десятки нових видів інвестування. Для зручності їх систематизують за такими ознаками.

По об’єкту інвестицій

Якщо запитати у професійних інвесторів, які види інвестицій зустрічалися їм в роботі, більшість відразу подумають про види по об’єкту. Це основна класифікація, яка визначає, чим саме займається конкретний інвестор-у цій класифікації центральне місце займає актив:

За терміном вкладень

Короткостроковий вид інвестицій часто вибирають новачки: адже чим швидше вони отримають прибуток, тим швидше вони зможуть знову її вкласти. Інвестори з середніми і великими капіталами вкладаються в різні за терміном види інвестицій.

Вкладення можуть бути:

 • короткостроковими – до року;
 • середньостроковими — від 1 року до 5 років;
 • довгостроковими – від 5 років.

1 виділяють також ануїтетні інвестиції. Дохід за такий вид інвестування надходить інвестору регулярно. Найчастіше це депозитні вклади і регулярне нарахування відсотків по них.

За рівнем ризику

Досвідчені інвестори з середнім і великим капіталом розподіляють свої вкладення в проекти з різними ризиками:

 • консервативні (малі) — цінні папери з фіксованим доходом, депозити;
 • помірні (середні) — акції;
 • агресивні (великі) — акції, які схильні до сильних коливань ринку.

Ризиком може бути можлива втрата капіталу, втрата прибутковості, упущення вигоди і т. Д.

По ліквідності

На ринку дуже важлива ліквідність активів-це показник, наскільки швидко актив знайде свого покупця. З урахуванням ліквідності інвестиції ділять на:

У що вкладати

У сучасних інвесторів багато можливостей для вкладення коштів, але не всі вони однаково вигідні. Найпопулярніші об’єкти інвестування:

 • валюта. Купівля доларів або євро теж вважається інвестуванням, тому що валюту можна вигідно перепродати їх після зміни курсу. Але в довгостроковій перспективі це великий ризик, так як частина коштів буде втрачена через інфляцію. В середньому інфляція “з’їдає” близько 15% накопичень.
 • нерухомість. Ціни на неї стабільні, ліквідність низька, але потрібно враховувати зростання вартості комунальних послуг, податки. Такий інструмент інвестицій принесе дохід від подобової або погодинної здачі в оренду, організації хостелу в квартирі, покупка житла без ремонту і перепродаж після нього. Один з найпопулярніших видів інвестицій — вкладення в капітальне будівництво і подальший продаж готових квартир.
 • дорогоцінні метали. Золото, срібло і платина добре підходять для зберігання капіталу — вони ліквідні в будь-якій країні, їх вартість стабільна і не залежить від політичної та економічної ситуації. Тому дорогоцінні метали-хороша “скарбничка”, в якій гроші не знеціняться. Але саме через стабільні ціни вони не вигідні для інвестування. З цієї ж причини для інвестицій не підходять ювелірні прикраси.
 • цінні папери. Такий вид інвестицій-відмінний старт. На відміну від нерухомості, для покупки акції або облігації не потрібен великий стартовий капітал — достатньо декількох тисяч рублів. Для пасивного доходу підійдуть високоліквідні акції стабільних компаній, ризик банкрутства яких мінімальний. Акції зберігаються на спеціальному банківському рахунку. Заробити на них можна або за допомогою дивідендів, або перепродати акції після зростання їх вартості. Також можна найняти брокера або керуючого, який буде перепродувати цінніПапери, домагаючись більшого доходу.
 • бізнес, власний або чужий стартап. Таке інвестування найризикованіше, але одне з найвигідніших.