Як написати новини

11-1-2019

Как написать новости
Кожен автор зацікавлений у тому, щоб писати зрозумілі і легкі для сприйняття статті. Адже саме від простоти викладу залежить доля тексту: прочитають його на одному диханні або закриють, окинувши поглядом всього кілька рядків.
Також хочемо вам порекомендувати новости ит Украины
Найбільше в простоті потребують новини, адже ньюсмейкинг – це не тільки мистецтво створення новин. Це майстерність написання зрозумілих і доступних для розуміння повідомлень, які через 1 – 2 дні стануть вірусними. Щоб новину легко сприймалася, автори визначають найбільш підходящу для викладу зібраного матеріалу структуру і чітко слідують їй.
В даному прикладі спочатку повідомляється головний медиафакт (поїзд зламався), потім вказується місце, причина того, що сталося, які заходи вжиті по відношенню до пасажирів і т. Якщо поміняти місцями пропозиції, порушиться логічний ланцюжок – і новина втратить свою цінність. Кожен абзац, блок або параграф випливає з попереднього. Зазвичай таку структуру використовують при написанні наукових робіт, інструкцій, статей, присвячених докладному опису товару або послуги. Пірамідальний, коли на початку тексту коротко викладається суть події (Що. ), а наступні абзаци розкривають цю інформацію.
Відповіді на часті запитання. Абзаци в текстах з такою структурою складаються з послідовного чергування питань і відповідей. Найчастіше техніка застосовується в написанні інтерв’ю.
Комерційний attention, interest, desire, action, що в російському варіанті звучить як «увага, інтерес, бажання, дія». Такий підхід використовується в продають і рекламних текстах, щоб спонукати потенційного покупця до здійснення потрібного дії (покупки, дзвінка, реєстрації). Не вимагає дотримання логічної послідовності. Підходить для складання статей для блогу. В основному складається з двох частин: опису події за типом перевернутої піраміди і думок автора. Важливо, щоб подача матеріалу була послідовною.
Для подачі інформації в новинах найбільш прийнятна модель «перевернутої піраміди». Вона являє собою виклад фактів у порядку від найбільш важливого до менш значущого.
Потім ця інформація конкретизується, вказується точна кількість автомобілів на визначених пунктах пропуску і т. Абзац, що містить відповіді на ці питання, іменується лидом. Бажано, щоб ключовий абзац не дублював хедлайн (новинний заголовок).
Іноді текст новости може складатися тільки з хедлайна і ліда. Тексти часто доповнюють нагадуванням про попередню подію, висловлюванням з перших вуст, бекграундом (довідкою про особу чи подію) або оцінкою того, що відбувається авторитетною людиною. Статті з перерахованими складовими відносять до розширеним новинних заміток.