ЯК ВИБРАТИ ХОРОШИЙ ФЕЄРВЕРК

12-4-2021

Феєрверки стали невід’ємною частиною нашого святкового життя. Якщо потрібно відзначити ювілей, прикрасити весілля, відсвяткувати день народження або випускний вечір – феєрверк створить барвисто-казкову атмосферу на вашому святі та додасть ще більше позитиву. Спершу хочу вам порадити придати феєрверки тут за кращою ціною.

Але щоб салюти та феєрверки по-справжньому стали окрасою вашого свята, необхідно вдумливо підходити до їх вибору. Від неправильного чи не до місця підібраного чи поставленого феєрверку можна зіпсувати не лише святковий захід, а й завдати серйозної шкоди здоров’ю.

Різновиди салютів

Усі салюти поділяються на два основні види – наземні та висотні.

Для висотних феєрверків потрібне використання просторих відкритих майданчиків середнім розміром сто на сто метрів. Поруч не повинно знаходитися житлових будинків, дитячих майданчиків та інших соціальних об’єктів, оскільки висота феєрверку, що запускається, може досягати 30-50 метрів.

Наземні феєрверки можна використовувати поряд з будинками та іншими перешкодами, але з дотриманням певної техніки безпеки.

До наземних феєрверків відносяться: піротехнічні фонтани, серпантин та фігури, що горять.

Самих феєрверків існує безліч, але найбільшою популярністю та зручністю безпеки в побутовому плані користуються:

  • Фонтан – при запуску утворює сніп іскор, що світяться, піднімаються на висоту до 7 метрів;
  • Римські свічки – випускають у певній послідовності кілька зарядів;
  • Фестивальні кулі – висотний салют у вигляді кулі, що розривається у повітрі;
  • Бенгальські вогні – різні за формою та довжиною яскраві іскри;
  • Батареї салютів – кілька різнотипових феєрверків, зібраних докупи і що виходять автоматично різним числом залпів. При стрільбі виходять у різні боки, охоплюючи велику площу огляду.

Крім видів феєрверки відрізняються калібруванням – діаметром салютного пострілу. Чим більший калібр, тим потужнішим і яскравішим буде салют:

  • калібр 0,8 вилітає на висоту двадцяти метрів та розлітається шапкою на десять метрів;
  • калібр 1 піднімається на 25 метрів і має розліт 15 метрів;
  • калібр 1,2 злітає на 35 метрів та розлітається салютною шапкою на двадцять метрів;

Калібри 0,8, 1, 1,2 – використовують, як правило, у салютних батареях та римських свічках. Градація калібрів 1,5, 1,75, 2, 2,5 застосовується у фестивальних кулях, а великі калібри як 3, 4, 5, 6, 8 та 12 використовують для піротехнічних шоу професійного рівня.

Як правильно купувати?

Купуючи феєрверк, потрібно обов’язково впевнитись у його терміні придатності, необхідності для його запуску спеціальних майданчиків. У розумного продавця, який дорожчає своєю репутацією, обов’язково є сертифікат на кожен піротехнічний виріб.

Замовляючи салют в інтернет-магазинах, пам’ятайте, що такий товар заборонено пересилати поштою. Доставить його кур’єр або ви заберете самостійно.

До запуску салюту не допускаються особи в алкогольному та наркотичному сп’яненні, леті до 18 років. Якщо салют з якоїсь причини не спрацював, необхідно дочекатися на безпечній відстані хвилин 20-30, а потім підходити для з’ясування причин того, що сталося.