Як вибрати vpn

10-11-2021

Абревіатура vpn знайома практично кожній людині, яка користується інтернетом щодня. Але не всі знають, що вона означає, і яким продуктом найкраще користуватися. У цій статті піде мова про те, що варто враховувати при виборі, а також про плюси і мінуси популярних варіантів vpn-сервісів. Хочемо порекомендувати почитати який кращий SDP vs VPN на сайті багато корисної інформації.

Для чого це потрібно

Онлайн-ресурси нерідко піддаються блокуванню за рішенням місцевої влади. Іноді це виправдано, наприклад, при обмеженні доступу до онлайн-казино, фінансових пірамід та інших шахрайських порталів. Але також нерідко це робиться з політичних мотивів або з метою цензури. Щоб зберегти можливість підключатися до сайтів, доводиться йти на різні хитрощі. Один з поширених методів-це використання впн-технологій. Їх призначення-захист персональних даних, у тому числі банківських. Однак варто пам’ятати, що не всі вони однаково надійні.

Що має бути в хорошому продукті

Багато хто не замислюються про це, але експлуатація таких програм – ще не гарантія віртуальної безпеки. Деякі програми збирають інформацію про гаджети, з яких здійснюється вхід у всесвітню мережу, а інші – зберігають платіжні чеки. Тому сервіс вибирати варто ретельно, уважно вивчаючи питання.

Якщо коротко, то якісний vpn-service має ряд відмінних рис. Він повинен:

Забезпечувати ssl-шифрування, підтримуючи нові стандарти;

Розташовувати своїми dns-серверами;

Містити ключі pgp;

«дружити ” з протоколом openvpn;

Пропонувати проведення оплати за допомогою криптовалюта, а також анонімних гаманців.

1. Окремо варто відзначити, чого в хорошому продукті бути не повинно. Не варто вибирати сервіс, якщо він:

Збирає будь-які логи своїх користувачів;

Надає акції та бонуси-таким способом можуть крастися дані;

Розташований в одній з держав так званого альянсу «14 очей» –про нього докладніше піде мова в розділі нижче.

Існує популярна думка, що надійним може бути тільки платний софт. Однак це скоріше помилка. Проблеми можуть бути присутніми і в платних, і в безкоштовних типах додатків. Тому в процесі вибору в першу чергу потрібно дивитися на показники безпеки, а вже в другу – на вартість.