Дозвіл монітора визначає величину і кількість елементів інтерфейсу на екрані. У деяких випадках може знадобитися змінити це дозвіл, щоб зробити елементи поменше і їх помістилося більше; або навпаки, збільшити їх для кращої видимості. У цій статті я розповім вам про те, як змінити дозвіл екрана на Windows 7.

Інструкція буде заснована на використанні вбудованих в Window7 інструментів. Також дозвіл екрана можна змінити і за допомогою утиліт, що додаються до відеокарти, але це індивідуально. А описаний нижче метод підійде всім.Це вас також може зацікавити:

  • Як зменшити або збільшити значки на робочому столі Windows 7
  • Як збільшити значки на робочому столі Windows XP

Як змінити дозвіл екрана на Windows 7

Щоб змінити дозвіл екрана на Windows 7, вам не знадобиться ніяких додаткових програм, а також ви не ризикуєте нічого зіпсувати або зламати. Просто виконайте всі пункти по порядку.


Перед тим, як змінити дозвіл екрана на Windows 7, пам’ятайте, що максимальні і мінімальні допустимі показники залежать від наявного монітора, відеокарти і версії драйверів, встановлених на відеокарту.

  • Натисніть правою кнопкою мишки на вільне місце на робочому столі і виберіть пункт контентного меню «Дозвіл екрану».
  • У вікні в списку «Дозвіл» виберіть необхідну вам дозвіл екрану.

    Як змінить дозвіл екрану на Windows 7

  • Натисніть кнопку «Застосувати». У цей момент екран може згаснути на кілька секунд – не лякайтеся, скоро він знову включиться і у нього буде дозвіл, який ви встановили. Також з’явиться маленьке вікно, в якому вам потрібно натиснути на кнопку «Зберегти зміни» — якщо це дозвіл вас влаштовує; або «Відзначити зміни», якщо ви вибрали не те, що вам потрібно. Якщо через 15 секунд зміни не зберегти, то монітор повернеться до колишнього вирішення.

    Як змінить дозвіл екрану на Windows 7


Чим дозвіл монітора вище (чим більше пікселів висоти і ширини), тим дрібнішими будуть елементи, і тим більше їх поміститься на екрані. І навпаки — чим дозвіл екрана нижче (чим менше пікселів висоти і ширини), тим елементи будуть більшими і їх поміститься менше.