Судячи з усього, компанія amd вирішила наслідувати приклад nvidia і разом зі своїми партнерами готує спеціалізовані відеокарти для майнінг. Одне з таких пристроїв було помічено у в’єтнамі. Засвітився на фото загадковий графічний прискорювач від компанії xfx базується на 7-нм графічному процесорі navi 21, що використовується в ігрових відеокартах radeon rx 6800 (xt) і radeon rx 6900 xt.

Джерело зображень: công nguyễn

Про те, що карта заснована саме на старшому процесорі navi 21, а не на менш потужному gpu navi 22, натякає наявність двох 8-контактних роз’ємів для додаткового живлення, а також особливість розташування smd-компонентів під роз’ємом графічного процесора.

Відеокарта, що використовує двослотове виконання, оснащена пасивною системою охолодження, розрахованою на продув вентиляторами серверних стійок. У новинки відсутні будь-які зовнішні відеоінтерфейси. Зворотну сторону прискорювача прикриває підсилює пластина.

В’єтнамське джерело, яке поділилося фотографіями відеокарти, не повідомило ніяких додаткових подробиць про її технічні характеристики.

Слід додати, що amd ніяк не обмежує продуктивність своїх відеокарт серії radeon rx 6000, однак за рахунок малої розрядності шини пам’яті ці графічні прискорювачі не представляють занадто великого інтересу серед видобувачів криптовалют, оскільки не забезпечують такого ж рівня ефективності в майнінг, як моделі geforce rtx 30-ї серії від компанії nvidia. Ймовірно, це може змінитися з релізом спеціалізованої серії відеокарт.