Китайська платформа коротких відео tiktok за останній рік стала популярнішою в росії і перевершила свого основного конкурента в особі instagram. Йдеться про ключовий показник для мобільних додатків: загальний час відвідування. Про це свідчать актуальні дані за першу половину 2021 року, опубліковані аналітичною компанією app annie в рамках регулярного звіту. Соціальна мережа для обміну фотографіями від facebook, яка тепер орієнтується і на формат вертикальних відео, закриває топ – 5 рейтингу по країні.

На російському ринку tiktok займає 4 місце (5 місце — в інших країнах) за рівнем залученості і поступово наближається до відеохостингу youtube. Останній традиційно лідирує, причому не тільки серед російської аудиторії, але і в принципі по всьому світу. В даний час люди проводять більше часу в tiktok в порівнянні з youtube в двох країнах — сша і великобританії. Але лише в середньомісячному значенні, що цілком зрозуміло, враховуючи той факт, що в youtube більше 2 млрд активних користувачів, а в tiktok — близько 1 млрд.

Поточний рейтинг найпопулярніших соціальних і розважальних додатків за часом відвідування в росії | app annie

За підрахунками експертів, в першому півріччі користувачі провели в соціальних і розважальних додатках 740 млрд годин. Це 44% від усього часу, що витрачається на використання додатків, відзначає app annie. Статистика стабільно зростала протягом останніх 3 років, збільшившись на 30% у першій половині 2021 року відносно першої половини 2018 року.

Нагадаємо, у своїй категорії tiktok з 2020 року закріпився в якості самого скачуваного додатка в світі. На тлі великих успіхів сервіс вирішив розширити обмеження на тривалість завантажуваних відео до 5 хвилин-можливість вже тестується. На думку дослідника соціальних мереж метта наварра (matt navarra), керівництво tiktok навіть може дати більшу свободу і збільшити ліміт до 10 хвилин в найближчому майбутньому. Подібний розвиток дозволить tiktok зайняти територію youtube і почати ділити аудиторію разом з google.