Дрони-квадрокоптери вже активно використовуються для доставки невеликих посилок, але у творців серйозного обладнання завдання набагато масштабніше. Bae systems готує безпілотну систему t – 650 heavy lift electric, здатну доставляти на великі відстані досить масивні вантажі.

Newatlas.com

Модель розробляється компанією спільно з британською malloy aeronautics. T – 650 буде здатна піднімати вантажі вагою до 300 кілограм і доставляти їх на відстань до 30 кілометрів без додаткової зарядки. Без вантажу модель зможе пролетіти до 80 кілометрів. Новинка здатна літати як в автономному режимі, так і під контролем операторів, досягаючи швидкості 140 км/ч.

Хоча інформація про розмір і вагу самого квадрокоптера поки не розкривається, bae повідомила, що модель буде використовувати легкий корпус з вуглецевого волокна, а гвинти можна буде знімати при перевезенні і зберіганні. Спрощений дизайн і великі гвинти покликані забезпечити максимальну енергоефективність.

Newatlas.com

Хоча новинка цілком могла б знайти застосування в цивільній авіації, її головне призначення — виконання і супровід військових операцій. T-650 зможе перевозити військові вантажі різного призначення, евакуювати поранених і вбитих, боротися з підводними човнами противника і водними мінними загородженнями і, звичайно, наносити авіаудари. Іронія полягає в тому, що розробники на повному серйозі відзначили, що системи з нульовим виділенням вуглекислого газу допоможуть «революціонізувати» військові операції, знижуючи шкідливий вплив на навколишнє середовище.

Примітно, що дрони з порівнянною вантажопідйомністю в світі поки відсутні. Поки є дані про моделі, здатних нести близько 180 кг.