Якщо вам потрібно передати куди-небудь великий файл (по інтернету або на флешкку), то, напевно, у вас виникне питання – як розділити файл на частини. І в цій статті я розповім, як це зробити.

Для того щоб поділити будь-який файл на частини, і потім його легко зібрати в одне ціле, не потрібно якихось специфічних програм або особливих знань. Вам знадобиться тільки одна проста програма, яка є зазвичай в кожній Windows – WinRar. Якщо у вас все-таки цієї програми немає, то скачайте її тут.


Це вам теж може бути цікаво:

  • Як розділити файл на частини програмою File Splitter & Joiner

Як розділити файл на частини з допомогою WinRar

Все дуже просто. Дотримуйтесь інструкцій нижче.

Візьміть файл, який вам потрібно розділити на кілька частин, натисніть на нього правою кнопкою мишки та натисніть кнопку «Додати до архіву».

Знайдіть у цьому вікні поле «Розділити на томи розміром:». У цієї опції є дві частини: перша визначає розмір кожної частини файлу, а друга — одиницю виміру.

Перед тим, як розділити файл на частини, визначте, наскільки дрібні вам потрібні частини. В опції розміру є можливість вибрати готовий розмір частин (наприклад, для запису кожної частини на CD, DVD диски або на флешку з файловою системою FAT32) і можна записати необхідний розмір файлів вручну. Крім того, можна вибрати пункт «Автовизначення», тоді всі частини вашого файлу будуть однакового розміру.

Крім цього, не забудьте визначити одиницю виміру розміру файлу – байти, кілобайти, мегабайти, гігабайти.

Встановили розмір файлу, тепер натисніть кнопку «Ok» для того, щоб почати архівування. На це піде певний час – це залежить від розміру вихідного файлу і продуктивності вашого комп’ютера.

В результаті в поточній папці з’явиться кілька архівів – це частини вашого файлу. Тепер ці архіви можна передавати.

Як зібрати файл назад

Ви дізналися, як розділити файл на частини, а тепер потрібно зібрати його назад. Цей процес ще простіше, ніж поділ.

Всі частини файлу (архіви) покладіть в одну папку. Знайдіть файл, ім’я якого закінчується на .part1, натисніть на нього правою кнопкою мишки і виберіть пункт «Витягнути в поточну теку».

У результаті В цій папці утворюється той самий файл, який ви поділяли вище на частини.

От і все! Тепер ви знаєте, як розділити файл на частини, і з’єднати його потім знову.