Державна корпорація «роскосмос» повідомляє про те, що сьогодні, 14 жовтня 2021 року, о 12:40 за московським часом з космодрому східний на далекому сході в амурській області успішно стартувала ракета «союз-2.1 б» за програмою oneweb.

Тут і нижче фотографії “роскосмосу”

Проект oneweb, нагадаємо, націлений на формування глобальної супутникової системи для надання швидкісного доступу в інтернет в будь-якій точці земної кулі. Після повного розгортання інфраструктура буде налічувати кілька сотень невеликих космічних апаратів, що працюють в ka-і ku-діапазонах радіочастотного спектру.

В рамках нинішнього запуску носій ” союз-2.1 б» з розгінним блоком «фрегат» вивів у космос чергову партію супутників oneweb в кількості 36 штук.

Здійснений старт став шостим повністю комерційним запуском з космодрому східний, реалізованим на замовлення європейського постачальника пускових послуг arianespace і російсько-французької компанії «старсем» для оператора супутникового угруповання oneweb з російського космодрому.

Політ пройшов у штатному режимі, і в даний час головний блок відокремився від третього ступеня ракети. Виведення космічних апаратів забезпечується на орбіту висотою 450 км, після чого супутники самостійно виводяться в 12 заданих площин.