Деякі програми підключаються до інтернету і хитають оновлення інші додаткові продукти для себе. Це нікому не заважає, поки таких програм не стає багато.

Якщо витрачається занадто багато інтернет-ресурсів, то сайти починають завантажуватися повільніше. А якщо лімітований трафік, то це може обійтися дорого. Тому не завадить знайти програми, які використовують трафік і відключити їм цю можливість.

У цій статті я розповім про те, як відключити програмі доступ до інтернету на Windows 10 брандмауером. Брандмауер — це вбудований в систему інструмент. Також я покажу, як дізнатися, які програми використовують мережу.

Як дізнатися, які програми підключаються до мережі

Дізнатися, які програми використовують інтернет на Windows 10 можна за допомогою вбудованого засобу — «Монітор ресурсів». Щоб запустити його, натисніть на іконку лупи біля кнопки «Пуск» і в формі пошуку введіть запит.

Коли відкриється «Монітор ресурсів», перейдіть у вкладку «Мережа». Тут ви побачите список всіх програм, які в даний момент використовують мережевий трафік.

Оцініть список. Якщо серед них є такі програми, яким, на вашу думку, доступ в інтернет не потрібен, то їм можна заборонити використовувати трафік. І нижче я розповім, як відключити програмі доступ до інтернету Windows 10 брандмауером.

Як відключити програмі доступ в інтернет

Отже, для вирішення цієї задачі знадобиться брандмауер. З його допомогою можна легко заборонити доступ до інтернету для будь-якого додатка. Це найпростіший метод, який не вимагає установки додаткових програм.

Відкрийте «Панель управління».

Відкрийте розділ «Система і безпека». Перегляд повинен бути переключений у режим «Категорії».

Потім відкрийте «Брандмауер Windows».

Якщо ви бачите іконки у вигляді зеленого щита, брандмауер включений. Це значить, що все гаразд і можна йти далі.

Якщо ж він вимкнений, то його потрібно спочатку включити. Натисніть на «Увімкнення та вимкнення брандмауера Windows defender».

Включіть всі опції та натисніть «Ок».

Коли ви переконалися, що включений брандмауер, клікніть на «Додаткові параметри».

Щоб відключити програмі доступ до інтернету на Windows 10 брандмауером, зліва натисніть на «Правила для вхідних підключень», а праворуч на «Створити правило».

Відзначте «Для програми» і натисніть «Далі» (після кожної дії натискайте «Далі»).

Натисніть кнопку «Огляд» і виберіть додаток, якому потрібно заблокувати вихід в мережу.

Увімкніть «Блокувати підключення».

Відзначте всі опції.

Запишіть назву створеної блокування і натисніть кнопку «Готово».

Ви побачите правило і інструменти для його управління.

Тепер натисніть на «Правило вихідного підключення», потім «Створити правило».

І в точності повторіть те, що було зроблено вище. І тепер завдання блокування інтернету вирішена.