Якщо після вимикання комп’ютера збивається дата і час, то не потрібно впадати у паніку. Нічого страшного і серйозного у цієї проблеми немає. Це проблема, з якою рано чи пізно стикається кожен комп’ютер через 2-3 роки використання, і вирішити її дуже просто самостійно, не вдаючись до допомоги фахівця. Зараз я вам покажу як. Для початку вам слід зрозуміти, звідки ростуть ноги у цієї проблеми, щоб потім сміливо і швидко її усунути.

Після виключення комп’ютера збивається дата і час – винна батарейка

Батарейка або, якщо правильніше, акумулятор всьому причиною. Багато хто взагалі дивуються, коли дізнаються, що в комп’ютері є якась там батарейка. Однак є. Кожен раз, коли ви вимикаєте комп’ютер, ця батарейка допомагає зберігати налаштування BIOS, в тому числі і час, і дату. Як і lifepo4 акумулятори, батарейки для комп’ютера можна легко придбати в магазині і встановити в потрібний пристрій самостійно.


Якщо після вимикання комп’ютера збивається дата і час, повинен спостерігатися і інший симптом – скидання всіх налаштувань BIOS до дефолтними. Акумулятор живить весь BIOS.

Коли комп’ютер вимкнений, цей акумулятор живить BIOS і зберігає всі налаштування, дата і час зберігається саме там. Коли комп’ютер включений, акумулятор заряджається. У будь-якого акумулятора є свій термін служби, тому в один прекрасний день він сідає раз і назавжди, і тоді після вимикання комп’ютера збивається дата і час.

Щоб вирішити проблему, треба, як це вже зрозуміло, просто поміняти цю батарейку. Вона знаходиться на материнській платі.

Як поміняти батарейку на материнській платі

Незалежно від того, якої марки ваш комп’ютер, ноутбук чи системний блок, акумулятор, відповідальний за час і дату, знаходиться на материнській платі, і виглядає він скрізь однаково.

Місце, де знаходиться батарейка на материнській платі

Щоб замінити його, зробіть такі дії:

  • Вимкніть комп’ютер.
  • Відкрийте корпус комп’ютера і знайдіть батарейку на материнській платі (вона сріблястого кольору, кругла).
  • Нігтем або викруткою акуратно піддягніть батарейку і вийміть її. Тепер зверніть увагу на те, що написано на корпусі акумулятора – там вказується маркування CR2032 або CR2025. Йдіть у магазин і купіть собі таку ж, з такою ж маркіровкою. Ці батареї коштують не дорого.
  • Нову батарейку помістіть в те ж місце на материнській платі, де була стара.
  • Увімкніть комп’ютер, налаштуєте час і дату, вимкніть комп’ютер. Увімкніть знову і переконайтеся, що дата і час збереглися, і не збиваються.

Батерейка


Використовуючи інструмент, будьте акуратні і уважні, не пошкодите інших деталей на материнській платі. А також обов’язково проводите всі операції у вимкненому комп’ютері!

Іноді доступ до акумулятора може бути перекритий якимось пристроєм на материнській платі, наприклад, відео картою або шлейфами. У цьому випадку завдання демонтажу ускладнюється, потрібно акуратно зняти заважає деталь, і після закінчення всіх процедур, поставити назад.


Можливо, що після успішної заміни батарейки вам доведеться налаштувати BIOS і повернути всі опції так, як було раніше. Але якщо ви не розбираєтеся в цьому, то залиште, як є.

Якщо проблема все-таки залишилася…

  • Якщо ви поставили нову батарейку, і після вимикання комп’ютера збивається дата і час так само, як і було раніше, то можливо ви придбали акумулятор не з тієї маркуванням.
  • Якщо після заміни батарейки проблема не вирішилася, то зверніть увагу на полярність живлення – можливо, ви її просто не правильно поставили і плюс припадає на мінус. Тоді потрібно просто перевернути її.
  • Якщо заміна батарейки не допомагає, то може бути, контакти на материнській платі засмітилися. Вийміть акумулятор, протріть контакти на платі ватою зі спиртом, і будьте при цьому акуратні.
  • Якщо все це зроблено, і все одно нічого не працює, то проблема в материнській платі. Потрібно нести в ремонт.