Всім привіт! перегрів відеокарти-дуже серйозна проблема, якщо нею нехтувати. Особливість конструкції графічного чіпа, створеного на кристалі кремнію, створюють ймовірність, що температури вище 75 °c можуть виявитися фатальними.

Gpu починає плавитися і руйнуються надруковані мікросхеми, з яких він складається. Це може привести до повної непрацездатності графічного процесора і необхідності його заміни. Сьогодні це задоволення не з дешевих, особливо у випадку з топовими моделями.

У цій публікації розглянемо, як на комп’ютері з windows 10 подивитися температуру відеокарти без сторонніх програм і де це відображається.

Описаний алгоритм підходить для дискретних відеоадаптерів амд і нвідіа. Про температурні норми відеокарт в різних режимах роботи можна почитати тут.

Найпростіший і швидкий спосіб дізнатися, як сильно нагрівся відеоадаптер — через диспетчер завдань віндовс. Рекомендую робити виміри під час гри або при іншій значній навантаженні на чіп, так як в цей час він нагрівається найбільше.

Натисніть комбінацію клавіш esc+ctrl+shift і відкрийте вкладку продуктивність. У самому низу праворуч є плашка»графічний процесор”. Там вказано його модель, кількість задіяної відеопам’яті і температура графічного процесора.

А більше ніяких інструментів в windows для даної завдання немає.

Nvidia і amd.

Розсилку