Останнім часом користувачі інтернету стали стикатися з деякими обмеженнями, що заважають їм користуватися улюбленими сайтами. Яскравий тому приклад – блокування українською владою соціальних мереж ВК і ОК, сервісів електронної пошти та інших ресурсів Mail.ru Group. На щастя, обійти обмеження досить просто, потрібно лише скористатися одним з розглянутих нижче способів.

Спосіб №1. Установка браузера Opera

Логотип Opera

Цей браузер хороший тим, що має вбудований VPN. Трафік йде через розташовані в Європі сервера, тому ваш IP буде визначатися як європейський.

Щоб активувати цей режим, потрібно в меню налаштувань перейти у вкладку “Безпека” і поставити галочку напроти пункту “Включити VPN”. Тепер ліворуч адресного рядка буде синій значок з однойменної написом. Натискання на нього активує меню, в якому можна вибрати сервер або швидко включити/відключити функцію.

 

Зрозуміло, у способу є деякі недоліки.

По-перше, так як сервери знаходяться далеко, жителі Росії та сусідніх країн можуть зіткнутися з деякими проблемами з продуктивністю, особливо якщо вони сидять через модем або мобільний інтернет.

Другий недолік (але це поки що чутки) – бажання розробників, у зв’язку з останніми подіями, позбутися від стандартного VPN в своєму браузері. Деякі комп’ютерні фахівці зараз навіть рекомендують тимчасово відключити автоматичне оновлення, щоб не втратити необхідний функціонал.

Завантажити

Спосіб №2. Розширення для браузера

Якщо ваш браузер не має вбудованих засобів для обходу блокування, можна встановити їх у вигляді плагінів/розширень. Їх принцип дії простий – автоматична зміна реальної IP користувача на зовсім іншу адресу.

Поставити їх досить просто. Потрібно зайти на офіційний магазин додатків для свого браузера (наприклад, Google Chrome від знаходиться за адресою “Додаткові інструменти – Розширення – Ще розширення”), ввести в пошуку VPN і вибрати потрібний варіант, не забувши попередньо ознайомитися з користувацькими відгуками і оцінками.

Зараз дуже популярні Zenmate Security, Frigate і Hola. Перші два варіанти працюють з браузерами Safari і Chrome, а другий також дозволяє досягати анонімності в браузері Internet Explorer. Для тих людей, хто сидить в інтернеті зі свого мобільного пристрою (планшет, смартфон і інші), існують окремі версії розширень.

Спосіб №3. Використання сайтів-анонімайзерів

Це найбільш простий варіант, що не вимагає ніякої налаштування і скачування. Ідеально підійде для тих, кому потрібно разово зайти на той чи інший заблокований сайт. Працює наступним чином.

Ви заходите на сервіс (HideMyAss, Hideme, Stealthy – таких сайтів сотні), вводите зацікавив адресу в рядок і тиснете кнопку старту. У більшості випадків цього буде достатньо. Іноді сам сервіс пропонує вибрати місце розташування вашого тимчасового IP-адреси.

Спосіб №4. Tor Браузер

Якщо жоден з розглянутих вище способів не здався вам достатньо надійним і безпечним, встановіть на свій комп’ютер браузер Tor.

Він не тільки змінить IP, дозволяючи заходити на заблоковані ресурси, але і зашифрує трафік, завдяки чому ваша активність користувача в інтернеті буде повністю анонімною.

Завантажити

Джерело: http://softik.net.ua/